Мінрегіон збирається обмежувати щільність населення у забудові великих міст

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України пропонує ввести межі щільності населення у забудові та чітко обмежити можливість її підвищення з урахуванням конкретних умов. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, передає Finance.ua.

«Зараз діючими нормами визначена максимальна щільність населення – 450 люд/га, при цьому обмеження її підвищення немає. Тобто, вона може збільшуватися при наявності відповідного обгрунтування, і хто як хоче, так і обгрунтовує таку необхідність. У результаті – у деяких районах великих міст бачимо суцільну забудову щільністю 1000-2000 люд/га та повну відсутність благоустрою і соцінфраструктури. Щоб унеможливити в майбутньому такі ситуації та забезпечити людям комфортні житлові умови, у новому ДБН будуть встановлені конкретні обмеження можливості підвищення щільності – допускається її збільшення максимально до 20% (це до 540 люд/га) за двох обов’язкових умов», – розповів заступник міністра.

Такими обов’язковими умовами є: розміщення на території мікрорайону підземних або багатоповерхових гаражів з автостоянками та велосипедними стоянками; наявність вбудовано-прибудованих закладів дошкільної освіти та об’єктів повсякденного та періодичного обслуговування, створення відкритих терас у житлових і громадських будинках.

«Для можливості підвищення щільності населення у забудові ці умови мають бути виконані одночасно», – зауважив Парцхаладзе.

За його словами, оновлений ДБН «Планування і забудова територій» вже затверджений і буде опублікований незабаром.

ДЖЕРЕЛО: https://svidok.online/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ