НОВІ НОРМИ ДБН: В УКРАЇНІ ПРОПОНУЮТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ ТЕХНОЛОГІЮ СВІТЛОВОДІВ

У Міністерстві регіонального розвитку та будівництва хочуть ввести нові державні будівельні норми, які передбачають можливість використання спеціальних відбивальних систем – світловодів для природнього освітлення приміщення. Про це у себе на Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе.

«Зараз закордоном ці просунуті технології природнього освітлення – світловоди – використовуються багато де: на виробництвах, в темних та підвальних приміщеннях, просто в будинках для енергозбереження та зниження витрат на освітлення. Саме такі технології ми і пропонуємо використовувати при проектуванні і будівництві у нас», – зазначив Лев Парцхаладзе.

За словами заступника міністра, таке нововведення дасть можливість мінімально використовувати електроенергію та, як бонус, несе користь для зору, підвищення настрою, працездатності і навіть забезпечує візуальне збільшення простору.

Такі світловоди можуть проектуватись: 

  • у приміщеннях, де немає необхідного рівня природного освітлення і його не можна забезпечити іншим способом (виробничі та інші приміщення);
  • де відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);
  • де є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;
    при енергозберігаючому та іншому будівництві.

Також деякі конструкції світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу. Оновлений ДБН буде затверджений найближчим часом.

Нагадаємо, українські супермаркети та торгові центри, площею 2500 кв. м і більше, зобов’яжуть облаштовувати туалети для відвідувачів.

ДЖЕРЕЛО: http://tvoemisto.tv/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ