Новобудова чи Вторинний ринок
Новобудови: три аргументи «за»
Перше, що спонукає інвесторів вибирати квартиру на первинному ринку – більш приємна (у порівнянні з вторинним ринком) ціна квадратного метра. Вклавшись «в котлован», у результаті можна отримати квартиру, вартість якої буде на 30-50% вище, ніж в сусідній «хрущовках» і «чешках». А можна і НЕ отримати – але про цей аспект в аргументах «проти»
Другий фактор, який схиляє вибір інвесторів на користь житла, що будується – його технічні характеристики. Новобудови в цьому плані виглядають помітно краще вторинки: нові комунікації, обов’язкове утеплення, можливість заощадити на енергоресурсі.
Ну і третій, теж важливий для багатьох параметр – можливість почати життя, що називається «з нового листа», в оточенні людей приблизно твого ж достатку і сповідують приблизно такі ж життєві принципи. У новій квартирі ніхто не жив, її стіни НЕ ввібрали «чужу енергетику».
Ну і, в’їжджаю в новобудову, можна сподіватися на те, що майбутні сусіди – такі ж, як і ти. Адекватні люди, які зуміли заробити на свою квартиру. Ви з ними перебуваєте в рівних умовах , у вас з ними схожі уявлення про комфорт і хорошого життя (вибрали ж ви один і той же ЖК), ви стикаєтеся з одними і темі ж проблемами – а значить, з ними буде легше домовитися.
Новобудови: три аргументи «проти»
Тепер розберімося з факторами, які змушують людей задуматися: а чи варта гра свічок? В тому сенсі, що варто в принципі інвестувати в первинку?
І перше, що змушує багатьох задати собі таке питання – невизначеність. Історія нашої країни показала: трапитися може все що завгодно, і платити за обіцянки, а не за конкретний товар – так собі ідея. Гладкі 2000-ні закінчилися кризою 2008 року, коли багато будівництв завмерли, ціни на квартири полетіли вниз, а курс долара – вгору. Підсумок: заморожені кошти (і це в кращому випадку), непіднімний кредити, погасити які неможливо навіть продавши нерухомість, банкрутства, нервові зриви, зруйновані сім’ї і т.п. І це тільки, так би мовити, загальні ризики інвестування в новобудови, що стосуються всього ринку. Але ж є ще «локальні» – коли в цілому по ринку все начебто нічого, але «твій забудовник» або «твій ЖК” постає перед труднощами, будівництво завмирає або рухається надто вже повільно.
Більш того, серед нинішніх забудовників вважається «хорошим тоном» затримати здачу обіцяної новобудови на 1-2 квартали. А після цього інвесторам, як правило, доводиться ще пів року чекати отримання дозвільних документів на нерухомість. Разом, термін виконання обіцянки забудовника зсувається, в середньому, на рік – а це і трата нервових клітин, і фінансові втрати.
Другий аргумент, що змушує сумніватися в раціональності інвестування в первинну нерухомість – якість будівництва і технічні параметри новобудови. Не секрет, що багато нові будинки за деякими параметрами поступаються навіть старій вторинці. Величезні щілини в стінах, промерзають ділянки стін, проблеми з вентиляцією і грибком, огидна звукоізоляція квартир – все це, на жаль, в новобудовах не рідкість (особливо, в класах економ і комфорт).
Ну і третій, теж важливий фактор проти інвестування в первинну нерухомість – високі витрати на приведення квартири в більш-менш житловий стан. Адже забудовники, як правило, передають інвесторам голі стіни – тобто для того, щоб в’їхати в нову квартиру, її майбутнім власникам доведеться витратити чимало сил, коштів і часу. І, як правило, ці витрати становлять більше як 25% суми інвестиції. Більш того, «епоха ремонтів» в новобудовах триває, як правило, близько 5 років – тобто, весь цей час «спокій вам буде тільки снитися», регулярно перериваючись від звуків сусідських перфораторів.
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ