Премії та переселення: стало відомо, як в Україні будуть зносити хрущовки

В Україні за три-чотири роки почнеться масштабна реконструкція старого житла. Реформа Кабінету міністрів, яка все ще перебуває на стадії розробки, передбачає знесення хрущовок.

Про те, які будинки підлягають знесенню, а які реконструкції, розповів у ефірі ObozTV заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. Він також пояснив, як будуть здійснювати переселення і чи отримають виселені мешканці компенсації.

“Спочатку будується пусковий дім, люди переїздять, і лише потім старий (дім) зноситься. Друге питання: вони повинні обов’язково жити в тому самому районному центрі, щоб із Хрещатика на Троєщину не переселяли. Третє питання: відсоток премії, який жителі отримують. Це обов’язково має бути і обов’язково, щоб це були квартири з ремонтом”, – повідомив заступник міністра.

За словами Парцхаладзе, зараз розглядаються два основних варіанти реконструкції, це або повне знесення старого житла і будівництво нового, або ж реконструкція. До того ж до другого варіанту можна залучати приватний бізнес.

“Або муніципалітети роблять це зі своєю програмою, або залучається приватний інвестор, який добудовує ще два поверхи і за рахунок свого доходу зобов’язаний зробити житловий будинок енергоефективним, відремонтувати всі інженерні мережі, відремонтувати під’їзд і провести благоустрій території”, – пояснив заступник міністра.

Голосування законопроекту вже у Верховній Раді попередньо планується на 2019 рік.

“У нас план: до кінця року затвердити законопроект на Кабміні. Далі ми передаємо його офіційно вже до Верховної Ради, в комітети, і вже на долю депутатів, щоб вони підтримали. Це голосування, можливо, буде лише у 2019 році”, – резюмував Парцхаладзе.

ДЖЕРЕЛО: www.obozrevatel

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ