Премії та переселення: стало відомо, як в Україні будуть зносити хрущовки

В Україні за три-чотири роки почнеться масштабна реконструкція старого житла. Реформа Кабінету міністрів, яка все ще перебуває на стадії розробки, передбачає знесення хрущовок.

Про те, які будинки підлягають знесенню, а які реконструкції, розповів у ефірі ObozTV заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. Він також пояснив, як будуть здійснювати переселення і чи отримають виселені мешканці компенсації.

“Спочатку будується пусковий дім, люди переїздять, і лише потім старий (дім) зноситься. Друге питання: вони повинні обов’язково жити в тому самому районному центрі, щоб із Хрещатика на Троєщину не переселяли. Третє питання: відсоток премії, який жителі отримують. Це обов’язково має бути і обов’язково, щоб це були квартири з ремонтом”, – повідомив заступник міністра.

За словами Парцхаладзе, зараз розглядаються два основних варіанти реконструкції, це або повне знесення старого житла і будівництво нового, або ж реконструкція. До того ж до другого варіанту можна залучати приватний бізнес.

“Або муніципалітети роблять це зі своєю програмою, або залучається приватний інвестор, який добудовує ще два поверхи і за рахунок свого доходу зобов’язаний зробити житловий будинок енергоефективним, відремонтувати всі інженерні мережі, відремонтувати під’їзд і провести благоустрій території”, – пояснив заступник міністра.

Голосування законопроекту вже у Верховній Раді попередньо планується на 2019 рік.

“У нас план: до кінця року затвердити законопроект на Кабміні. Далі ми передаємо його офіційно вже до Верховної Ради, в комітети, і вже на долю депутатів, щоб вони підтримали. Це голосування, можливо, буде лише у 2019 році”, – резюмував Парцхаладзе.

ДЖЕРЕЛО: www.obozrevatel