Провал реформи ДАБІ: за 9 місяців в Україні не перевірили жодний будівельний об’єкт

Хочеш побудувати багатоповерхівку у забороненому місці? Та ще й наплювати на містобудівні норми й дозволи? Заплати від 5 доларів за квадрат і спи спокійно. За оцінками експертів, за рік до чорної каси ДАБІ набігає приблизно 3 мільярди гривень. Що змінилось на будівельному ринку з впровадженням реформи галузі? І чи змінилось взагалі? З’ясовувала Любов Данча.

Аби подолати корупцію у будівельній сфері, у березні цього року уряд запустив масштабну реформу. Замість однієї корумпованої структури вирішили створити аж три нові.

Перша з них – Державна сервісна служба містобудування. Цей орган мав здійснювати усі реєстраційні функції у будівництві. Тобто видавати дозвіл на початок виконання будівельних робіт чи сертифікати про закінчення будівництва.

Друга структура – Державна інспекція містобудування, яка має стежити за наглядом та контролем, тобто безпосередньо інспектує об’єкти та органи архітектури.

І третє відомство – це Державне агентство з технічного регулювання. Воно визначатиме державні будівельні норми.

DABI_41

Замість однієї структури передбачили три Ілюстрація: СтопКор

Та найцікавіше, що ці зміни спричинили на будівельному ринку справжній хаос.

« Коли ДАБІ була розформована, тобто в березні, розпочався саботаж цієї так званої реформи. І я сьогодні, через практично 10 місяців ліквідації ДАБІ в частині нагляду і контролю, не сумніваюся в тому, що це свідомий саботаж з метою посіяти хаос на ринку будівництва і взяти під контроль усі корупційні потоки », – вважає нардеп VII скликання Ігор Мірошниченко.

Понад те, станом на грудень 2020 року замість трьох обіцяних структур залишилися тільки дві: Державна сервісна служба містобудування та Державна інспекція містобудування.

Але ще у березні ДАБІ позбавили контрольних та наглядових функцій у будівництві. Тобто вже дев’ять місяців в країні не перевіряють жодного об’єкту.

На думку народної депутатки Наталії Приходько, ці постанови заблокували будь-який контроль держави над будівництвом.

Prikhodko

Наталія Приходько Фото: СтопКор

« Законне воно, незаконне – в державі жодного немає контролю. Цими постановами воно заблоковано. І це найбільше проблема. Адже не можна зробити перевірку ані за зверненням народного депутата, ані за зверненням прокуратури, тому що у нас немає механізму. У нас розвалена ДАБІ, а дві там чи три структури не запрацювали », – наголошує вона.

Крім того, зазначає її колега, член парламентської ТСК Олена Шуляк, цими постановами в країні скасували ліцензування, але не внесли зміни до законодавства про публічні закупівлі про здійснення ліцензування господарської діяльності. Тож наразі великі компанії, які хочуть вийти на ринок і працювати, наприклад, у програмі «Велике будівництво», цього зробити не можуть.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА     або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ 

 

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ