Радянські квартири подорожчали: українці купують вторинне житло

Українці почали масово скуповувати вторинне житло – як в столиці, так і в регіонах. У зв’язку з цим ціни на квартири в будинках радянської забудови дещо виросли в ціні. Наскільки ж підвищилася вартість житла?

Подорожчання старого житла

За словами експертів, понад сімдесят відсотків попиту на вторинне житло – це невеликі, одно- та двокімнатні квартири в будинках радянської забудови. З початку року їх вартість зросла на сім-десять відсотків, в залежності від місця розташування і конкретного регіону. Середня вартість такої квартири у великих обласних центрах, таких, як Одеса, Харків, Львів, Дніпро, становить близько тридцяти п’яти тисяч доларів, а в Києві – п’ятдесяти тисяч.

Лідерами по здорожченню однокімнатних квартир є Хмельницька область, де вони подорожчали на 31, 5%, а також Дніпропетровська, Вінницька та Полтавська, де вартість радянської нерухомості зросла на 26%. На 24% зросла ціна житла в Рівненській і Закарпатській областях. У Чернігівській області квартири подорожчали на 22%, в Київській – на 21. В інших областях нашої країни ціни зросли на п’ятнадцять-двадцять відсотків.

На думку експертів, ціни на вторинне житло практично досягли максимуму. У наступному році середньорічне зростання цін навряд чи перевищить три-п’ять відсотків. Багато жителів нашої країни і так не можуть дозволити собі навіть таку нерухомість, не кажучи вже про новобудови. Це серйозна проблема, на яку звертають увагу багато спеціалістів.

В цілому, радянське житло, незважаючи на те, що воно вже досить старе, продовжує котируватися на всій території нашої країни протягом усіх тридцяти років незалежності. У 2021 році українці, як і в 2011, і в 2001 купують квартири, але проблема в тому, що сьогодні більшість з цих будинків вже наближаються до аварійного стану. Це, втім, тема для окремої розмови.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ