Що таке смарт-квартира: її переваги, недоліки, ціни і особливості

Смарт-квартири вже декілька років популярні на ринку нерухомості. І це не дивно – таке міні-житло вигідне у багатьох аспектах. Проте, попри швидку окупність та невеликі рахунки за комуналку, смарт-квартира має свої мінуси, про які варто знати перед орендою або купівлею.

Що таке смарт-квартира

“Смарт” (з анлійської – “розумний”) – це квартири з невеликою площею, приблизно від 18 до 30 квадратних метрів, які мають компактне та продумане планування.

Смарт-квартири стали справжнім трендом у 2016 році і досі не втрачають популярності. На це є низка причин.

По-переш, таке житло коштує дешевше ніж більшість однокімнатних квартир. Відповідно, це вигідно для інвесторів. До того ж, продавши одну стару квартиру, можна купити декілька невеличких “смартів”, у комплексі з якими йтимуть і нові – кращі – технології будівництва. Окрім того, маленьке житло за площею найчастіше передбачає невеликі рахунки за комунальні послуги, однак не завжди.

Ми пропонуємо розібратися з усіма нюансами смарт-квартир і визначити головні плюси та мінуси. Тому що тренд – трендом, однак таке міні-житло пасуватиме точно не кожному.

смарт квартира

Переваги

  1. Гарна інвестиція як для оренди житла, швидко окуповується.
  2. Найнижча на ринку вартість.
  3. Економія на комунальних послугах.
  4. Дешевший ремонт.

За умови “розумного” ремонту – відсутність площі, яка не використовується. Є можливість орендувати таку квартиру, оформивши кредит: після виплати – отримуєш житло у власність.

Недоліки

  1. Хоч загальна ціна нижча, однак за квадратний метр – вища.
  2. Якщо квартира не в житловому фонді, то оплата за комунальні буде рахуватися по-іншому – комерційному (вищому) – тарифу.
  3. Неможливо прописати більше одної людини.
  4. Багато квартир на одному поверсі.
  5. Через одне спільне приміщення, запахи із зони кухні поширюються на решту приміщення.

смарт-квартира

• Через шалену популярність смартів, можна легко натрапити на недоброчесного забудовника, квартири у якого – не найкращої якості; варто бути уважним, аби не дізнатися про всі недоліки вже після купівлі та оселення.

• Якщо вас двоє, то приватного простору на одну людину можу бути замало.

• Ремонт має бути максимально компактним і “розумним”, а не просто гарна маленька квартирка. Інакше – не буде ні простору, ні зручностей; варто врахувати багато аспектів: від того, де зберігати верхній одяг, до того, де сушити білизну.

• Маленьку квартиру треба частіше прибирати, адже вона швидше брудниться.

• Якщо у вас багато речей, у смарт-квартирі для цього має бути місце. Інакше велика кількість дрібниць по всій квартирі зробить її захаращеною та незатишною.

смарт-квартира

Кому пасуватиме смарт-квартира

Смарт-квартира підійде людям, які живуть наодинці: студенти, пенсіонери. Найбільший смарт підійде парі, яка більшу частину часу проводить на роботі, і це не заважатиме приватному простору кожного з партнерів.

Не обирайте для оренди смарт-квартиру, якщо маєте дітей. Втрьох – там замало місця. Купівля смарту для сім’ї з дитиною – теж не варіант. На таку площу ви не зможете зареєструвати двоє чи більше людей згідно із Законом України про порядок місця реєстрації проживання та згідно з положеннями Житлового кодексу України.

смарт-квартира

Таке житло – точно не варіант для того, аби заводити собаку. Тварині буде тісно, та і вам також. 

Якщо ви хочете інвестувати гроші в нерухомість, то смарт-квартири – хороший варіант для здачі в оренду.

Переваги і недоліки проживання у смарт-квартирі: дивіться відео

Ціни на смарт-квартири

Для порівняння, вартість смарт-квартири у Львові площею від 26 метрів квадратних у Львові починається від 390 тисяч гривень. Ціна за метр квадратний – від 14 850 гривень.

ціни смарт-квартири львів

ДЖЕРЕЛО: https://24tv.ua

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ