Що запитати у відділі продажів?
Починаючи пошуки своєї квартири в новобудові, багато потенційних інвесторів «губляться» у відділі продажів забудовника. Половина питань просто вилітає з голови, ще частина – затуляють привабливі перспективи, намальовані співробітником відділу продажів. Ну а «приємні знижки та супервигідні умови розстрочки» і зовсім можуть змусити інвестора забути про таких принципових речах, як, наприклад, вивчення дозвільної документації. Тому тут зібрані всі важливі питання, які потрібно не забутий задати в відділі продажів.
Дивимося на будинок зовні
Ніхто не буде сперечатися, що матеріал і технології будівництва будинку мають значення. Особливо – порівнюючи та вибираючи новобудови. Якщо, наприклад, за одну і ту ж ціну пропонують панельний і цегельний будинок, то за інших рівних параметрах вибір робиться, як правило, на користь «цегли».
Також важливе характеристикою може стати матеріал утеплювача: мінеральна вата вважається більш кращою, ніж ППС або пінопласт. Ну і, звичайно, зовнішній вигляд фасаду теж грає НЕ останню роль при виборі. Штукатурка або вентильована система, розміри віконних прорізів, чи будуть відкриті балкони – всі ці фактори здатні схилах «чашу терезів» при виборі в ту чи іншу сторону.
Дивимося на будинок зсередини
Внутрішня начинка майбутнього будинку навіть більше важлива, ніж зовнішній вигляд будівлі. Скільки квартир буде на поверсі, скільки ліфтів будуть розвезення мешканців по квартирах, чи можна на ліфті опуститься в паркінг. Саме ці дрібниці і роблять життя в будинку комфортною або не дуже. Погодьтеся, куди приємніше жити в будинку, де на поверсі буде по 4-5 квартир, ніж в той, де у вас буде 10-12 сусідів на сходовій клітці. Тому за інших рівних, вибір буде зробити легше.
НЕ менш важливі і такі внутрішні параметри, як енергопостачання та опалення. Своя котельня, особистий котел або централізоване опаленн. Якщо в будинку передбачено тільки електрику, то чи буде окремий провід для електроплити. Чи будуть в квартирі батареї (так, зараз деякі забудовники навіть передбачаючи автономну систему опалення, залишають інвесторам честь «чаклувати» з системою опалення всередині квартири).
Оцінюємо саму квартиру
Якщо оцінити планування квартири, як правило, можна наживо, то такі її параметри, як особливості розташування вікон, якість вхідних дверей, наявність / відсутність чорнової обробки від забудовника, «кількість» заводяться в квартиру електрики, як правило, залишається поза увагою інвесторів. Або – забуваються з часом.
Коли переглянуто з десяток варіантів, ці важливі нюанси практично НЕ беруть участі у виборі квартири. Що, на мій погляд – дуже даремно. Адже мало просто «Отримати стіни». Важливо представлять себе, скільки буде потрібно сил і засобів для того, щоб привести їх у житловий стан.
Вивчаємо документи
Цей нюанс – один із найпринциповіших при виборі нерухомості. Навіть якщо РК розташований в ідеальній місцевості, в обраної квартири прекрасне планування, і забудовник готовий по-максимуму виконати чорнові оздоблювальні роботи, вкладати в нього «потом і кров’ю» зароблені гроші – верх безглуздя. ЖК без належно дозвільної документації приватним інвесторам і розглядати не варто.
ДЖЕРЕЛО: https://gdevkievezhithorosho.com
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ