Суд скасував містобудівні умови на вже збудований ЖК на Замарстинівській

Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду попередньої інстанції та містобудівні умови та обмеження для ТОВ «Колібрі» на будівництво другої черги житлового комплексу на вулиці Замарстинівській, 162-164 –Міртова, 7. Проте будинок вже збудовано.

Першу чергу житлового комплексу ТОВ «Колібрі» здало в експлуатацію в кінці 2017 року. Приблизно тоді ж отримало дозвіл на будівництво другої черги ЖК – ще одного 10-поверхового будинку. Місцеві мешканці, зокрема і ті, хто придбав квартири в новозбудованому будинки, активно виступали проти побудови ще одного будинку. Вони висловлювали протест і на засіданні виконавчого комітету, однак рішення про надання ТОВ «Колібрі» містобудівних умов та обмежень все ж було затверджено членами виконкому.

Протест і ДАБІ

Претензії до будівництва були і в інспекторів Державної архітектурно-будівельної інспекції вже на етапі будівництва. У 2018 році інспектори ДАБІ виявили низку порушень і скасували компанії містобудівні умови та обмеження.

Виявилось, що для нового будівництва заплановано ліквідувати прибудинкові майданчики та стоянки, що є порушенням Державних будівельних норм. Крім того, була невідповідність у питаннях висотності та щільності. Згідно з проектом, будинок мав мати висоту 33,2 м, а у виданих МУО вона становила 35 м. Містобудівні умови для цього ЖК чомусь передбачили щільність забудови земельної ділянки в обсязі 55%, натомість, за зонінгом, максимальний відсоток забудови в зоні Ж-5 складає: 3 поверхи — 44%, 9 поверхів — 28%.

Незважаючи на скасування містобудівних умов, згідно з відомостями сайту нерухомості ЛУН, забудовник не припиняв будівництво .

Процес будівництва. Скрін з сайту ЛУН

Щоправда, у липні 2019 року, ТОВ «Колібрі» подало позов про скасування рішення ДАБІ. Ймовірно, через те, що будівництво вже завершували і потрібно було його здати в експлуатацію.

У вересні 2019 року суддя Львівського окружного адміністративного суду Андрій Ланкевич став на сторону забудовника і скасував рішення обласної інспекції. На думку суду, щільність забудови встановлюється для кварталу або мікрорайону, а відхилення у висоті на 5% – цілком допустимо.

Щодо майданчиків, то Шевченківська районна адміністрація не заперечуєвала щодо встановлення за кошти компанії майданчика на іншій території поблизу, на перехресті Замарстинівська-Грабова.

ДАБІ намагалось оскаржити це рішення в апеляції, однак суд заяву не розглянув, оскільки інспекція не сплатила судового збору.

Переміг сусід   

Нову скаргу проти ТОВ «Колібрі» подав мешканець першої черги житлового комплексу. Він заявив, що будівництво ще одного 10-ти поверхового будинку поруч порушує його права на користування інфраструктурою та прибудинковою територією.

Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Світлана Шевчук погодилась з цими аргументами та зазначила, що інтерес забудовника не може переважати над суспільним, і скасувала попереднє рішення, фактично, повторно скасувала містобудівні умови та обмеження.

Про забудовника

ТОВ «Колібрі» зареєстроване у Львові на вул. Замарстинівській, 162. Його власниками є Володимир Сендега та Владислав Мотильов. Фірма й раніше фігурувала в судових позовах, наприклад, Департамент економічної політики стягував з фірми пайові внески на створення і розвиток інженерно-транспортної інфраструктури. Пайові внески фірма повинна платити за будівництво на вищезгаданій території. За договором, компанія мала сплатити майже 447 тис. грн.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА     або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ 

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ