«ТАКОГО НЕМА НІДЕ У СВІТІ». Як у У Львові та Києві будують інноваційні парки

Девелоперська компанія UPD, яка є основним інвестором інноваційного парку LvivTechCity, уже відкрила першу чергу майже аналогічного проєкту в Києві — UNIT.City. Tvoemisto.tv дізнавалося, як він працює та чим львівський парк відрізнятиметься від столичного.

Між метро «Дорогожичі» та «Лук’янівка» у Києві на території колишнього мотоциклетного заводу виростає нове «місто в місті». Чотири роки тому тут не було нічого — тільки старі покинуті приміщення, а зараз створюється перший в Україні інноваційний парк — UNIT.City. За задумом творців, він має стати місцем, де ідеї та стартапи виростатимуть у всесвітньо відомі компанії, щоб наступна Tesla або iPhone народилися саме тут. На території містечка працюватимуть не тільки бізнес-центри, а й вся необхідна для життя інфраструктура. Уже запустили і продаж квартир.

Француз, який покинув Кремнієву долину заради UNIT.City

Новим гендиректором UNIT.City у вересні став француз Домінік Піоте, який до того 15 років успішно працював у Кремнієвій долині. Свого часу президент Франції вручив Домініку орден «За заслуги» за те, що той зміг «створити мости» між Кремнієвою долиною і французькою tech-екосистемою.  

«Ми йому кажемо: Ми з України, і у нас там відбуваються неймовірні речі. — З України? Що взагалі може відбуватися в Україні? — У нас тут UNIT.City будується. Кажу йому: Давай так. Ми тобі беремо квитки — прилітай і дивись на це все. І я ніколи не забуду, як він пройшовся по нашому парку, поглянув — і тепер з нами», — згадує CEO UNIT.Holdings Костянтин Євтушенко свою першу зустріч з Домініком Піоте у США.

Він продав свій бізнес у США і перебрався до Києва зі сім’єю, його діти пішли тут у школу. 1 жовтня Домінік Піоте презентував стратегію розвитку інноваційного парку у Києві.

«Моя мета — зробити так, щоб у 2025 році, коли буде побудовано 90% UNIT.City, світ цінував Україну вже не за аутсорс, а за високу якість інновацій та стартапів. Я бачу, що щось зараз змінює Україну, я відчуваю цю енергію. Я був у Львові і теж відчував енергію людей, які хочуть створювати компанії, запускати інновації», — каже він.

Домінік Піоте

«Україна в цьому перша»

В UNIT.City інвестовано вже близько 50 млн євро. Тут побудовано 36 тис. м²  інфраструктури, працюють три кампуси, коворкінг Chasopys.UNIT, безкоштовний спортивний комплекс, кілька кафе. До 2021 року загальна сума інвестицій сягне 245 млн євро. Сам же інноваційний парк повинен розширитися до 206 тис. м² і стати одним з найбільших в Європі. У планах — партнерство з найкращими університетами світу, проведення міжнародних заходів, розміщення п’яти венчурних фондів, восьми лабораторій і 10 акселераторів.

«UNIT.City має інтегруватися у міжнародну інноваційну екосистему, і для цього ми готові активно інвестувати в проєкт, залучати до співпраці світових технологічних лідерів, взаємодіяти з глобальними фінансовими інституціями. Парк вийшов на новий рівень та є зрозумілим партнером для ключових гравців галузі», — зазначає засновник UFuture Василь Хмельницький.

Василь Хмельницький

Творці інноваційного парку кажуть: їхнє основне завдання — зробити так, щоб українські таланти залишалися тут. В UNIT.City вони матимуть можливість працювати дистанційно зі всім світом, залучати фінанси, партнерів з будь-якої іншої країни світу. Особливий акцент буде на освіті й науці.

«Ми тут навчаємо, як створити свій бізнес, захистити, профінансувати, де знайти партнерів, як вивести і масштабувати його на інші ринки», — каже Костянтин Євтушенко.

Костянтин Євтушенко

Минулого тижня в інноваційному парку запустили новий проект — UNIT.Home. У продаж вивели квартири із першої черги житлової забудови.

«Ми дуже хвилювались, не знали, як сприйме це ринок. У результаті остання людина з відділу продажу пішла додому о пів на першу ночі. А наступного дня у нас були заброньовані всі квартири з першої черги», — говорить Костянтин Євтушенко.

Крім того, у парку буде вся необхідна інфраструктура для проживання: дитячий садочок, школа, спортивні клуби, медичний центр, власний поліцейський відділок, готель для гостей.

«Ми проїхали багато світових екосистем, такого нема ніде. Україна в цьому перша», — каже Костянтин Євтушенко.

Особливу увагу тут приділять безпеці: на території працюватимуть камери з функцією розпізнавання облич та поведінкових характеристик.

Маяк інновацій

1 жовтня на території UNIT.City відкрили незвичний арт-об’єкт — «Маяк». Від колишнього мотозаводу залишилася 60-метрова димова труба. Її вирішили зберегти, але осучаснити. Британський художник Себастьян Кайт переобладнав димар під світлову інсталяцію. З настанням темряви запалюються вогні і дві смуги світла поступово піднімаються вгору. Довжина променю світла досягає 100 метрів.

«Основна концепція полягала в тому, щоб взяти те, що колись було символом промислової індустріалізації, і перетворити на символ інновацій. Це зв’язок минулого з майбутнім», — розповів Себастьян Кайт.

Тим часом у Львові

Компанія UDP, після успішної реалізації в Києві першої черги інноваційного парку UNIT.City, почала будувати аналогічний парк у Львові. Парк LvivTech.City займе територію в 1,77 га і розташується в промзоні колишнього заводу «Львівприлад» на вулиці Стрийській.

«У Львові територія інноваційного парку менша, ніж у Києві. Але ми зробимо все, щоб тут була вся інфраструктура, необхідна для формування правильної екосистеми і для того, щоб львівські резиденти отримали ті ж переваги, які є і в Києві», — каже гендиректор компанії UDP Віталій Мельник.

Віталій Мельник

За його словами, у львівському інноваційному парку багатоповерхівок не будуватимуть — натомість тут буде малоповерхова європейська відкрита архітектура. Усі будівлі офісної частини будуть сертифіковані по LEED-стандарту, житлова забудова — по BREEAM.

«Ці стандарти забезпечують екологічність та певний рівень енергоефективності. Ми відходимо від розмитого поняття клас А, клас Б, житло бізнес-класу, лакшері, преміум — ми говоримо мовою, яку розуміє весь світ», — говорить Віталій Мельник.

Також у LvivTech.City працюватимуть розумне освітлення, системи безпеки, контролю протікання тощо.

«Львівський парк і буде відрізнятися від київського, і ні. Львів, як місто, — інший, тут працює набагато більше технологічних експертів, 27 тисяч людей зайняті в інноваційно-технологічній сфері. Тут чудові стартапи, неймовірні компанії, і ми хочемо залучати їх. Як і в Києві, у Львові ми будемо починати з освіти: нам потрібно знаходити потенційних єдинорогів, як я їх називаю, — людей, які здатні змінювати цей світ», — зазначає Домінік Піоте.

За його словами, уже за кілька місяців компанія буде готова повідомити дату відкриття львівського інноваційного парку і розповісти детальніше про всі його особливості.

Анна Туманова

Фото — Артем Галькевич

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ