ТРУДОВА МІГРАЦІЯ: ЧИ ЗАТРИМАЄ БУДІВЕЛЬНИКІВ В УКРАЇНІ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ

Сьогодні трудова міграція розглядається як нова масштабна проблема в Україні. З браком кваліфікованих фахівців зіткнулися багато українських будівельних компаній. Часто від компаній-членів КБУ, можна почути: «У нас багато вакансій» або «Такої плинності кадрів у нас ще не було». Вочевидь, українці покращують ситуацію на ринку праці європейських країн. Будівельники виїжджають на роботу за кордон цілими бригадами, більшість робітників повертаються додому, але, як правило, один з них залишається назавжди.

Іноземні компанії активно розвиваються і не можуть повністю задовільнити попит на персонал в таких галузях, як будівництво чи сільське господарство. Раніше вони шукали співробітників з великим досвідом і дипломами – тепер «забирають» всіх і, якщо це необхідно, навчають, проводять місячний тренінг, надають житло, допомагають з реєстрацією тощо. Заступник Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України, Голова Наглядової ради Корпорації «Альтіс-Холдінг» Олександр Глімбовський зазначає:

«За різними оцінками, в Польщі вже налічується більше мільйона зареєстрованих українців, а ще півмільйона (можливо і більше) – перебуває неофіційно. Чеська Республіка планує подвоїти щорічні квоти українських робітників. Це може стати серйозним ризиком як для економічного зростання України, так і для стабільності будівельної галузі в найближчі роки».

Привабливість Польщі для українських робітників зрозуміла: їм виплачується в середньому 3500 злотих (приблизно 1 046 доларів США). Розуміючи загрозу втрати трудового ресурсу, Мінрегіон підвищив орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати на 2018 рік порівняно з 2017 роком:

«Можливо це стане привабливою умовою для деяких українських будівельників, – коментує Юрій Сербін, Віце-президент Конфедерації будівельників України, – але не вирішить критичну ситуацію з трудовою міграцією, адже в нас немає ні комплексної стратегії, ні цілісної міграційної політики, ні ідей, як зменшити рівень відтоку кадрів з України. Підвищенням заробітної плати на 1000-2000 гривень кваліфікованих робітників не затримаєш. Деякі підприємства змушені збільшувати зарплати співробітникам до 70 відсотків, щоб люди погодилися далі працювати і не їхати за кордон», – зазначив Юрій Сергійович.

За словами Юрія Сербіна, трудова міграція є проблемою для всіх країн, що починали працювати з розвиненими економіками. Наприклад, польські будівельники у пошуках вищої зарплати їдуть до Німеччини, литовські – в ту ж Німеччину та Норвегію, а українські – на їх місця в Польщу та Литву:

«Щоб якось утримати робочі кадри в країні, потрібно, щоб середня зарплата будівельників була на рівні 15-16 тис. грн., а наші державні та місцеві замовники зрозуміли, що падіння курсу гривні втричі не тільки вдарило по гаманцю громадянина, а збільшило вартість будівельних робіт. Якщо раніше, наприклад, сучасну школу на 1000 місць можливо було побудувати за 100-150 млн. грн., то тепер – це мінімум 500-600 млн. грн.», – каже Віце-президент КБУ Юрій Сербін.

ДЖЕРЕЛО: http://kbu.org.ua/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ