У Львові власники квартир пікетували компанію-забудовника «Ірокс»
Люди, що придбали квартири в компанії «Ірокс» у будинку на вул. Величковського, 61 у Львові, прийшли 23 липня до забудовника з пікетом. За їхніми словами, будинок мали здати в експлуатацію ще два роки тому, а важливих комунікацій досі не провели.
Майбутні мешканці будинку на Рясному вранці «привітали» свого забудовника оплесками. А згодом не впустили до кабінету. Такі концерти поміж покупцями квартир на Величковського, 61 та гендиректором компанії «Ірокс» відбуваються щотижня.
У тому будинку досі немає газу, хоч здати його в експлуатацію мали ще два роки тому. Директор компанії пояснює, що для оплати послуг «Львівгазу» бракує коштів. І бідкається: довелося самому придбати обладнання, яке начебто мав надати «Львівгаз».
«Ми справді купили і змонтували лічильники і все, що є змонтовано і зроблено. Це мав зробити «Львівгаз». За ті гроші, які ми витратили», ‒ каже Ігор Микичак.
Мовляв, є мешканці-боржники, що досі остаточно не розрахувалися. Людей це обурює.
Ігор Микичак показує список: так званих боржників начебто справді багато. Тільки ось мешканці кажуть: оплатити додаткові метри, тобто ті, які не співпадають із проектною документацією, мали б після завершення будівництва ‒ так написано в договорі. Та ось гендиректор «Іроксу» вважає, що «завершення будівництва» ‒ це лише зведення стін будинку.
Директор «Ірокса» пропонує й інший варіант: аби люди самостійно вимагали гроші у сусідів-боржників. Мовляв, так газ буде набагато швидше!
Нарікають мешканці, що в будинку й води немає. Вона є лише в підвалі. А на поверхах ‒ ні лічильників, ні води, ні труб. Та Ігор Микичак із цим не згідний.
«Цей корпус має насос зроблений, вода-каналізація зроблена, територія облагороджена. Зовнішня ізоляція є, штукатурні роботи викінчені», ‒ запевняє Ігор Пилипович.
Замовником цього об’єкта є міське управління МВС у Львівській області. За словами мешканців, «Ірокс» зводить будинок на їхній землі, натомість силовикам надає квартири. Тож допомоги вирішили просити у поліцейських ‒ у головному управлінні Львівщини. Після коротенької наради із правоохоронцями кажуть: їм підкинули інший варіант.
«Можливо, ті кошти, які ми маємо за додаткові квадратні метри ‒ там буквально кожна людина по 2-3 квадрати, які має доплатити. Ми без транзитного рахунку будемо просто відправляти на «Львівгаз», не включаючи сюди перерахунки на ПрАТ «Ірокс», ‒ каже Ольга Довганич. Вона купила квартиру у будинку на вул. Величковського, 61.
У будинку, де, за словами гендиректора, і вода, і світло, і облагороджена територія, мешканці кажуть: будинок ось так стоїть уже понад два роки. Тож куди подітися, багато хто не знає.
«В березні 2016 року він мав здати будинок в експлуатацію, ми мали би вже отримувати документи на квартиру. А зараз я живу в орендованій квартирі, 1 вересня я сюди збираюся зайти жити, бо мене виганяють із орендованої квартири», ‒ бідкається пан Володимир.
Ми ж на місці бачимо, що замість облагородженої території під будинком ‒ будматеріали й болото, в під’їздах немає світла, ліфти ‒ без кнопок, а вода ‒ хіба що з недоробленої ринви під дахом. І газом «навіть не пахне».
У «Львівгазі» пояснили: забудовник уклав договір, за яким мав би заплатити один 1 млн 900 тис. грн за всі роботи, обладнання й безпосереднє підведення газу до квартир.
«Те, що він собі купив обладнання, я за нього радий, що він купив, але то ж є певні умови, які треба виконувати і дотриматися законодавства. Якщо забудовник побіг наперед і почав купувати обладнання ‒ для чого це було робити? Є певна сума договору, яка укладена, заплатили ‒ ми купили, встановили. Ну є процедура. З цим забудовником що не об’єкт ‒ то проблемний», ‒ розповідає технічний директор ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.
Коли ж ці люди нарешті заїдуть до своїх квартир, наразі невідомо. Тим часом «Ірокс» зводить ще кілька об’єктів, незважаючи на те, що Ігорю Микичаку висунули підозри у шахрайстві й підробленні документів. Деякі новобуди ‒ без містобудівних умов і обмежень.
ДЖЕРЕЛО: https://zaxid.net/
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ