У центрі Львова планують відновити частину пасажу Міколяша

Частину пасажу Міколяша (критого проходу між вул. Коперника та вул. Вороного у центрі Львова) планують відновити. Про це йдеться у розробленому детальному плані цієї території, що оприлюднили на сайті ЛМР. За словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, ініціатором розроблення документації є управління архітектури та урбаністики ЛМР.

Детальний план території (ДПТ) передбачає будівництво будівель на місці колишнього пасажу Міколяша (прохід між вул. Коперника та вул. Вороного). Висота цих будівель становитиме від 2 до 4 поверхів. Як розповів ZAXID.NET архітектор ДП ДІПМ «Містопроект» Юрій Столяров, що розробляв цей ДПТ, під час будівництва нових споруд за зразок братимуть історичні фотографії пасажу, щоб відтворити архітектуру XX ст.

На першому поверсі проектованої будівлі планують облаштувати кафе-кондитерську, на другом поверсі передбачено облаштувати ресторан, а на третьому та четвертому поверхах будуть службові та офісні приміщення. Площа першої черги будівництва становить 1,5 тис. м2.

«Подальша доля пасажу є під питанням, тому що далі вже є землі колишнього технікуму легкої промисловості, зараз це коледж індустрії моди. Від них згоди немає і думаю, що найближчим часом не буде, тому ми можемо говорити про далеку перспективу продовження пасажу, коли уже запрацює його перша черга», – сказав Юрій Столяров.

Оливковим кольором на карті позначені історичні межі пасажу Міклояша, а блакитним — проектовані будівлі

Він також додав, що перша черга будівництва є фактично третиною усього пасажу Міколяша. За словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, наразі розроблений ДПТ є лише намірами відновлення пасажу, а щоб говорити про конкретні терміни, потрібно розробити низку документів, що займе приблизно рік. Додамо також, що про відновлення пасажу Міколяша у Львові говорять уже понад 6 років, однак конкретних дій з відновлення пасажу не було.

Нагадаємо, що пасаж Міколяша – це прохід протяжністю 120 метрів між вул. Коперника, 1 та вул. Вороного, 6. У XX ст. тут була торгова галерея, де знаходились магазини, кав’ярні, кінотеатри та ін. Пасаж був першою у Львові масштабною будівлею торгово-розважального комплексу (площа 5,7 тис. м2). На початку Другої світової війни, у 1939 році, на пасаж Міколяша впала німецька бобма, унаслідок чого він був зруйнований.

ДЖЕРЕЛО: https://zaxid.net/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ