Українці не хочуть інвестувати у новобудови: на яке житло буде попит після війни

У найближчі роки українці купуватимуть квартири у збудованих житлових комплексах, інтерес до інвестування на початкових стадіях будівництва суттєво впаде.

Через зовнішні загрози та економічну нестабільність для покупців житла вкрай важливими стануть додаткові гарантії безпечної купівлі житла на первинному ринку, розповів  керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов.

Ключовим ризиком для девелоперів, на його думку, стане неможливість вплинути на зовнішні обставини та кризові явища в галузі, які ставлять під загрозу здачу об’єктів.

«У девелоперських компаніях найближчим часом спостерігатимуться зміни в бізнес-плануванні, розвитку форматів житла, використанні будівельних технологій та матеріалів. Варто очікувати на переорієнтацію значної частини покупців-інвесторів на об’єкти, що зводяться у західних областях. Це пов’язано з безпечним розташуванням, близькістю кордонів до ЄС, малоповерховою забудовою та прийнятними цінами за рахунок більш «легкої» логістистики для поставок будматеріалів з-за кордону», — зазначив експерт.

У зв’язку з цими ризиками, на первинному ринку буде поступово збільшуватися частка спільних проєктів лідерів девелопменту. Це стосуватиметься великих багатофункціональних проєктів нових форматів на ділянках площею від 10 га, реалізація яких може тривати від 5 до 10 років та потребуватиме великої матеріально-технічної бази.

Крім того, збільшиться частка нових гравців на ринку. Це так звані «нові девелопери», що впроваджують принципово нові бізнес-процеси, залучаючи крупних інвесторів під проєкти в різних сегментах нерухомості.

Щодо змін орієнтирів покупців нерухомості, то, на погляд фахівця, основним трендом найближчих років стане поступовий перехід від моделі «володіння» нерухомістю до моделі суто «користування».

«У Австрії близько 80% населення живе в орендованих квартирах. Зміна в Україні орієнтирів від володіння до користування буде зумовлена не лише зміною парадигми життя — від сталого місця життя до свободи пересування і життя в будь-якому місці, а й падінням купівельної спроможності і страхами втратити майно, пов’язаними з війною та її наслідками”, — пояснив Семенцов.
 
ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ