Українці почали брати кредити на житло. Обсяги видачі іпотеки зросли на 82%

В жовтні банками було видано 662 іпотечних кредити на загальну суму 491 млн грн. Це найвищий місячний показник, починаючи з грудня 2018 року. Про це йдеться в результатах останнього опитування банків.

В жовтні банками було видано 662 іпотечних кредити на загальну суму 491 млн грн.
Фото: mind.ua

Порівняно з жовтнем 2019 року обсяг видачі нових іпотечних кредитів збільшився на 82%, а порівняно з вереснем 2020 року – на 6%.

Які суми брали на іпотеку

У жовтні зріс середній розмір кредиту на купівлю житла. Якщо у вересні 2020 року він становив близько 700 тис. грн, то в жовтні – 741 тис. грн. Наразі середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості становить 830 тис. грн, вторинної – 730 тис. грн.

Вторинний ринок

Результати опитувань показали, що вторинний ринок продовжує суттєво переважати за кількістю й за обсягом кредитування. Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в жовтні становила близько 87% за обсягом від усіх нових видач.

Ставка іпотечного кредитування

В жовтні середньозважена ефективна відсоткова ставка за новими іпотечними кредитами дещо знизилася. За даними банків, у жовтні середня ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 14,3% (у вересні – 14,9%), на первинному – 17,2% (у вересні –18,4%).

Де видано найбільше кредитів

У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів було видано в Києві — 187 договорів на 208,2 млн грн (28% від загальної кількості та 42% від загальної суми).

Після Києва найбільше іпотечних договорів у жовтні укладено в Київській області – 73 договори на 68,1 млн грн (11% та 14% відповідно), у Харківській області – 63 договори на загальну суму майже 34,8 млн грн (10% та 7% відповідно), у Львівській – 38 договорів на 26,5 млн грн та Одеській областях – 33 договори на 22,6 млн грн.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА     або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ 

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ