Управляюча компанія чи ОСББ: досвід забудовників й інвесторів

Плануєте покупку квартири і вже на цьому етапі задумалися, ким буде обслуговуватися ваш новий будинок і територія навколо нього? Ви напевно чули, що одні забудовники пропонують створити інвесторам ОСББ, а інші для своїх житлових комплексів організовують власну обслуговчу компанію. Але чим відрізняються ці організації, і який варіант більш вигідний для мешканців будинку?

Досліджувати цей питання ми вирішили на прикладі забудовників з багаторічним досвідом здачі житлових комплексів у Львові та Києві – Грінвіль і НЕСТ. Докладне порівняння КК та ОСББ, особливості кожної з організацій, основні побоювання інвесторів та секрети комфортної взаємодії девелоперів та їх мешканців — далі у статті.

Управляющая компания или ОСМД: опыт застройщиков и инвесторов

ЩО ТАКЕ ОСББ ТА ЯКІ ЙОГО ПЕРЕВАГИ

Ще 10 років тому абревіатура ОСББ насторожувала інвесторів. Зараз до неї ставляться лояльно. Але успішні випадки, коли ОСББ управляє будинком так, що всі мешканці задоволені, в Києві все ще можна перерахувати на пальцях.

Що ж таке ОСББ – розбираймося. Буквально це — об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Тобто така організація, в яку входять самі мешканці будинку та обраний ними голова на чолі. Учасники ОСББ самі вибирають, з ким підписувати договори на обслуговування будинків і самі встановлюють відповідні тарифи. Їм же доводиться контролювати підрядників і всі витрати по дому, а також оперативно реагувати на неполадки й займатися їх усуненням.

На перший погляд може здатися, що у такої організації маса переваг. Але часто переваги ОСББ перетворюються в недоліки, коли мешканці не можуть домовитися по одному або ряду питань, а будинок все одно потребує обслуговування і ремонті. Однак, кількість нових ОСББ зростає з кожним роком. Приміром, тільки у 2018 році в Києві було зареєстровано 1224 ОСББ. Скільки з них функціонує успішно – поки невідомо.

Управляющая компания или ОСМД: опыт застройщиков и инвесторов

“КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ”: ДОСВІД ГРІНВІЛЬ І НЕСТ

А що ж таке «керуюча компанія» і багато забудовників на даний момент пропонують обслуговування своїх будинків за допомогою КК?

Переглянувши сайти девелоперів і форуми нерухомості відразу стає зрозуміло – обслуговування КК пропонує більшість забудовників еліт і бізнес-класу, а також частково – комфорт-класу. Буде обслуговуватися за допомогою керуючої компанії і новий РК Грінвіль Парк на Подолі. Забудовник НЕСТ стверджує, що такий варіант обслуговування найбільш вигідний для інвесторів, приводячи в приклад успішний львівський досвід свого партнера – групи компаній «Грінвіль».

Які переваги отримують мешканці будинку в разі обслуговування керівною компанією:

 • економію особистого часу і комфорт проживання – адже веденням всієї господарської діяльності РК займаються кваліфіковані працівники – мешканців не відволікають від їх звичних занять, а всі поточні питання вирішують професіонали.
 • доглянутий РК і красиву прибудинкову територію – керівна компанія розв’язує всі поточні питання обслуговування РК, причому робить це з турботою про їхнє майно. Адже порядок на внутрішній і
  зовнішньої території будинку – це не тільки комфорт мешканців, але і престиж самого забудовника.

Прикладом злагодженої роботи забудовника і КК є обслуговування РК у Львові «Добра оселя» девелопера Грінвіль. Львівський забудовник подбав про те, щоб територія будинків була під управлінням професіоналів, тому тепер господарська діяльність ведеться з допомогою КК. Як наслідок – усі питання вирішуються оперативно і якісно, без свідомого затягування процесів.

При достатньо лояльних тарифах (нижче, ніж у середньому по Львову) мешканці отримують і ряд переваг, про які в інших комплексах можуть тільки мріяти. Так, по відгуках інвесторів забудовника Грінвіль в обслуговування входить:

 • сучасне озеленення, яке виконується професійними ландшафтними архітекторами;
 • догляд за прибудинковою територією – навіть під час проведення ремонтних робіт (що, до речі, дуже важливо для мешканців новобудов);
 • регулярний вивіз і сортування сміття;
 • цілодобова охорона комплексу;
 • інфраструктура для вихованців (наявність станцій для прибирання за домашніми тваринами).

Цей позитивний досвід роботи з КК забудовник Грінвіль планує перенести і на спільні проекти з забудовником НЕСТ в Києві. В РК Грінвіль Парк на Подолі після здачі будинків також буде діяти керуюча
компанія, яка візьме на себе всі турботи по обслуговуванню, щоб мешканці змогли спокійно займатися ремонтами у власних квартирах та іншими питаннями, пов’язаними з переїздом в нове житло.

Забудовники також обіцяють, що КК РК Грінвіль Парк у Києві на Подолі буде дотримуватися тих же принципів, що і у львівських комплексах. А це:

 • відкритість перед жителями;
 • розгляд ініціатив жителів і
  впровадження кращих в життя;
 • ефективність;
 • оперативне вирішення поточних
  питань.

ХТО ПРОПОНУЄ НИЖЧІ ТАРИФИ: ОСББ ЧИ КК

І нарешті, про тарифи. Це, мабуть, найбільш наболіле питання для мешканців новобудов, навіть якщо мова йде про новобудови бізнес-класу.Так де ж все-таки нижче тарифи – в будинках, які «опікуються» ОСББ або де господарську діяльність веде КК?

Практика показує, найнижчі тарифи може надати мешканцям керуюча компанія. Приклад з КК від Грінвіль «Добра оселя» тому підтвердження. На форумах нерухомості інвестори Грінвіль у Львові залишають відгуки, що їхні тарифи комфортніше, ніж в будинках інших девелоперів. Для порівняння, у будинках забудовника Грінвіль квартплата 3,5 грн. за м. кв., а за містом в середньому 5–10грн. Враховуючи, що такі тарифи дають можливість обслуговувати комплекси якісно, можна з упевненістю сказати, що керуюча компанія проектів Грінвілль у Львові є найкращою серед конкурентів.

Досвід забудовника Гринвиль і відгуки на форумах мешканців його комплексів показує, що обслуговування за допомогою КК може бути успішним. А інвесторам РК Грінвілль Парк на Подолі слід очікувати, що забудовники НЕСТ і Гринвиль побудують довірчі відносини між керуючою компанією і мешканцями, реалізують принципи відкритості та ефективності вже в київському РК, а також забезпечать високий рівень сервісу та комфорту для майбутніх мешканців житлового комплексу бізнес-класу.

 

ДЖЕРЕЛО: https://golosodesa.com.ua

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ