Усі фасади старовинних будинків Львова перефарбують в один колір?

Червоний, зелений, блакитний і всі інші кольори веселки нині можна побачити на старовинних будинках Львова. У Ратуші заявили, що власників будівель змусять перефарбувати фасади в один колір.

Виявлено одна тисяча триста двадцять два колорові фасади. Тобто, це є як фарбування комерційних приміщень, так і житлових. Мається на увазі, утеплення фасадів та балконів, – каже Владислав Іванов, начальник управління житлового господарства Львівської міської ради.

Фото: Твоє Місто

Найбільше будинків, які пофарбовані неналежним чином, є у Галицькому, Личаківському і Сихівському районах. Однак, привести їх до ладу – завдання не з простих. Адже забарвити можна лише в той колір, який зазначений у паспорті упорядження. Біда в тім, що необхідні документи мають лише півтори сотні зіпсованих будинків. А це – менше 2% від загальної кількості споруд із врізнобій пофарбованими фасадами. Щоб отримати будинковий паспорт, потрібно зробити наступне: 

Спочатку зробимо стильовий аналіз будинку, потім зондажі на фасаді штукатурки і кольористики, аби виявити, які кольори були первинні і чи були перефарбування. Пізніше виготовляємо паспорт упорядження фасаду на основі якого треба здійснювати повне фарбування, – заявила начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець.

Тож самотужки зафарбовувати фасади місто не буде. Усе скинуть на мешканців будинків і орендарів комерційних приміщень. За тиждень-два чиновники пообіцяли створити дорожню карту з усіма кольоровими спорудами. І до кінця літа мають прописати штрафи і надіслати попередження. Однак, кому саме у міськраді не знають, бо більшість львівських будинків не мають конкретного власника, який відповідає за стан будівлі.

Єдиний вихід, щоб це врегулювати, це створення товариства об’єднань співвласників, щоби всі мешканці (ті, що мають нежитлові приміщенні, і ті, що орендують їх) відчули, що вони є власниками і вони є однією одиницею, що відповідає за весь свій будинок,- зазначила Лілія Онищенко-Швець.

ДЖЕРЕЛО: http://pravdatut.lviv.ua/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ