В Україні дорожчає нерухомість: як змінилися ціни

На українському ринку нерухомості фіксують зростання цін. При цьому змінилася вартість у бік збільшення як оренди квартир, так і продажу.

Про це свідчить інформація одного з найбільших порталів нерухомості країни.

 

Як змінилася вартість житла за рік

Згідно з цими даними, вартість нерухомості на первинному ринку зросла майже у всіх регіонах країни, окрім окупованих Росією територій (Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей).

Зокрема, у західних областях вартість осель значно вища, що пояснюється порівняно більш безпечною ситуацією. Там подорожчали квартири і на первинному, і вторинному ринку.

ціни на нерухомість
Джерело: DimRia

 

Проте ціни знизилися тільки у Миколаївській (-6,3%) та Харківській (-19,2%) областях. Так, квадратний метр у новобудові на Миколаївщині коштує 31,2 тис. грн, на Харківщині — 27,9 тис. грн.

Найсильніше підскочили ціни у Тернопільській області — на 55,6%,
до 37,1 тис. грн за квадратний метр. Суттєве подорожчання фіксують аналітики на Івано-Франківщині — до 39,4 тис. грн.

На заході однокімнатні квартири дещо зросли в ціні, як і по всій країні. На Львівщині — на 26%, до понад 63 тис. доларів за житло. Найдорожчі квартири у столиці України, де середня вартість “однокімнатки” — 87,2 тис. доларів.

ціни на нерухомість
Джерело: DimRia

 

Зросла вартість оренди житла в країні. Лише дещо знизились ціни на Хмельниччині — на 2,5%, до 8,68 тис. грн, на Кіровоградщині — на 17,6%, до 6,11 тис. грн, на Дніпропетровщині — на 17,7%, до 10,62 тис. грн.

Сильно зросли ціни за рік у Чернігівській області (на 162%) — до 8,83 тис. грн. У Києві — на 28,9%, до 21,16 ти. грн, у Житомирській області — на 30,8%, до 7,2 тис. грн.

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ