В Україні ініціювали зміни в законопроект про реконструкцію застарілого житла: подробиці

Мінрегіон ініціював розробку змін до Закону «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Як стало відомо, Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», в першу чергу повинен враховувати інтереси громадян – мешканців застарілих будинків при переселенні, – підкреслив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Чинний закон, прийнятий ще в 2006 році, виявився неефективним і на практиці не зміг масово вирішити проблему реконструкції застарілого житла в Україні. Тому Мінрегіон ініціював розробку змін на основі чинного закону, який дозволить, нарешті, почати цей тривалий процес на практиці. Найголовніше, щоб новий законопроект враховував інтереси жителів і максимально передбачав запобігання можливих ризиків для населення », – зазначив Лев Парцхаладзе.

Громадянам, які проживають в аварійних будинках, повинні бути запропоновані поліпшені житлові умови для переїзду: новий будинок, збільшення площі квартири, ремонт. Тільки після цього їх старе житло може бути реконструйовано.

За словами Лева Парцхаладзе, норма про обов’язкову згоду 100% мешканців, прописана в чинному законі, гальмує переселення мешканців аварійних будинків. Так як незгоду всього одного мешканця робить реконструкцію неможливою. За офіційною інформацією Мінрегіону, станом на кінець 2017 року житлової фонд в Україні складається з 500 млн квадратних метрів застарілого житла. За оцінками експертів, 75 млн квадратних метрів застарілого житла в Україні в аварійному стані, тому непридатне для проживання. До прикладу, у Києві подібного житла – 9 млн квадратних метрів.

ДЖЕРЕЛО: http://domik.ua/

 

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ