В Україні ініціювали зміни в законопроект про реконструкцію застарілого житла: подробиці

Мінрегіон ініціював розробку змін до Закону «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Як стало відомо, Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», в першу чергу повинен враховувати інтереси громадян – мешканців застарілих будинків при переселенні, – підкреслив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Чинний закон, прийнятий ще в 2006 році, виявився неефективним і на практиці не зміг масово вирішити проблему реконструкції застарілого житла в Україні. Тому Мінрегіон ініціював розробку змін на основі чинного закону, який дозволить, нарешті, почати цей тривалий процес на практиці. Найголовніше, щоб новий законопроект враховував інтереси жителів і максимально передбачав запобігання можливих ризиків для населення », – зазначив Лев Парцхаладзе.

Громадянам, які проживають в аварійних будинках, повинні бути запропоновані поліпшені житлові умови для переїзду: новий будинок, збільшення площі квартири, ремонт. Тільки після цього їх старе житло може бути реконструйовано.

За словами Лева Парцхаладзе, норма про обов’язкову згоду 100% мешканців, прописана в чинному законі, гальмує переселення мешканців аварійних будинків. Так як незгоду всього одного мешканця робить реконструкцію неможливою. За офіційною інформацією Мінрегіону, станом на кінець 2017 року житлової фонд в Україні складається з 500 млн квадратних метрів застарілого житла. За оцінками експертів, 75 млн квадратних метрів застарілого житла в Україні в аварійному стані, тому непридатне для проживання. До прикладу, у Києві подібного житла – 9 млн квадратних метрів.

ДЖЕРЕЛО: http://domik.ua/