В Україні квартири в новобудовах продаватимуть за новими правилами

Нардепи ухвалили законопроєкт № 5091 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть збудовані в майбутньому». Це означає, що продаж квартир тепер відбуватиметься виключно у законних будовах. Про це заступник голови Комітету Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк заявила в ефірі «Українського радіо».

Деталі

Забудовник, який хоче продавати квартири, має обов’язково зареєструвати кожну квартиру як спеціальний об’єкт майнового права у реєстрі Міністерства юстиції.

«Законопроєкт № 5091 підписано президентом і вже починає працювати як закон. Зараз очікуємо, що Міністерство економіки та Міністерство розвитку громад та територій ухвалять відповідні постанови. Тому що є ще процедура імплементації цього закону, щоби він запрацював напевно», — зазначила Шуляк.

За її словами, цей законопроєкт дасть можливість працювати доброчесним забудовникам, які працюють чесно в законодавчому полі, і повністю виведе з ринку всіх, хто працює сірим або чорним способом.

Шуляк наголосила, що забудовник повинен мати усі дозвільні документи, щоб зареєструвати кожну квартиру у реєстрі Мін’юсту.

Перепродажів більше не буде

Вона також зазначила, що реєстрація кожної квартири в реєстрі Мін’юсту унеможливлює всі подвійні та потрійні перепродажі.

«До нас зверталися з випадками, коли одна й та сама майбутня квартира продавалася 18 разів», — розповіла Шуляк.

Вона додала, що «з ухваленням цього закону це спеціальне майнове право. Його банки зможуть брати у заставу для того, щоб розвивався і ринок іпотеки. Тобто, це вже зареєстроване майнове право, яке має відповідну вартість для того, щоб банки могли працювати з таким активом».

Джерело: Мінфін

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ