В Україні запустять новий механізм фінансування купівлі житла

Окрім іпотеки під 7%, в Україні запрацює нова програма фінансування придбання житла — в лізинг. Її деталі обговорювали учасники Другого іпотечного форуму.

Окрім іпотеки під 7%, в Україні запрацює нова програма житла в лізинг.

Що з іпотекою зараз

За словами голови ради «Фонду розвитку підприємництва», заступника міністра фінансів Юрія Драганчука, за два місяці роботи програми «Доступна іпотека 7%» було видано 250 кредитів. Перевагою цієї програми є те, що вона доступна для широкого загалу учасників.

«Вважаю запуск програми досить успішним, а результати показовими. Скажімо, по програмі „5−7−9%“ щодо кредитування населення в кризовий період, яка стартувала минулого року, динаміка була гірша», — зауважив заступник міністра фінансів.

 

Нові плани

Наступним кроком уряду стане запуск нової програми — фінансового лізингу, яка буде реалізована через ПрАТ «Укрфінжитло». Відповідний закон для запуску механізму житла в лізинг уже прийнято і чекає на підпис президента.

Для ефективнішої реалізації програм доступної іпотеки передбачається об’єднання двох компаній — Державної іпотечної установи та Укрфінжитло.

Як повідомив голова правління Державної іпотечної установи Єгор Притула, механізм надання житла у фінансовий лізинг працює в ДІУ з середини 2019 року. Щоправда, наразі ним можуть скористатися тільки поліцейські та особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

«Загалом за два останніх роки було передано квартири на умовах фінансового лізингу 2260 сім’ям на загальну суму 2,4 млрд грн. На сьогодні на розгляді в ДІУ — 1128 заяв», — повідомив Єгор Притула.

 

Переваги фінансового лізингу

За словами Єгора Притули, основною перевагою фінансового лізингу є те, що він не передбачає першого внеску, який є значною проблемою для більшості покупців житла.

«Фінансовий лізинг — це свого роду мікс з іпотеки та оренди житла. Людина фактично сплачує оренду, але поступово набуває права власності. Це, з одного боку, нівелює ризики для самої установи, оскільки житло до моменту повної виплати не переходить у повну власність родини. З іншого боку, це дозволяє людині уникнути загрози стягнення майна сторонніми кредиторами, оскільки майно знаходиться на балансі ДІУ», — пояснює голова правління Державної іпотечної установи.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ