Відбувся круглий стіл, на якому обговорили проблему незаконних забудов у Львові

12 грудня 2017 року відбувся круглий стіл на тему: “Проблема незаконних забудов у м. Львові”, організатором якої стала Асоціація західноукраїнських забудовників. На зустрічі були присутні представники Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, Львівської обласної та місцевої прокуратур, Інспекції ДАБК м. Львова, Департаменту ДАБІ у Львівській області, Державної виконавчої служби юстиції у Львівській області та депутати ЛМР. 

Станом на сьогодні у Львові є проблема із незаконними забудовами. Учасники круглого столу підняли це питання та обговорили реальні шляхи найшвидшого їх вирішення.  Як зазначив керівник інспекції ДАБК у Львові Володимир Цабак, з моменту створення інспекції ДАБК минуло півтора року. За це час жоден документ і дозвіл, що стосується незаконної забудови, не був зареєстрований.  Якщо будівництво має певні порушення, то надається припис на знесення такого об’єкту. У разі, якщо таке знесення забудовником добровільно не здійснено, то відповідний державний орган подає позов про знесення.

«Ми намагаємося всіляко враховувати думку суддів, але, на жаль, замовники мають більше можливостей, щоб уникнути покарання. На нашу думку, результатом нашої зустрічі має стати остання стадія нашої боротьби – сприяння знесенню самочинних будівництв», – зазначив керівник юридичного відділу Інспекції ДАБК Святослав Кіндратів.

«Зважаючи на положення у сфері земельного законодавства, місто напрацювало чіткі правила: ми виділяємо земельну ділянку, згідно з чинним законодавством оформляються містобудівні умови та обмеження, після чого діємо відповідно до процедури. Місто зробило публічним затвердження містобудівних умов та обмежень, адже це відбувається на засіданні виконавчого комітету. Через це будь-хто із забудовників або осіб, які мають якісь застереження, має право звернутися на виконком і висловити свою думку.

Ми маємо випадки, коли у Львові ведеться ряд будівельних дій без жодних документів. І найбільш безпрецендентний випадок стосується компанії «Ірокс». Знаємо, що є декілька земельних ділянок, які використовуються без жодних документів. Місто зі свого боку вже залучало правоохоронні органи, ми публічно висвітлюємо роботу у цьому напрямку», – розповів Сергій Коровайник, директор департаменту містобудування Львівської міської ради.

«На сьогоднішній день у нашому місті незаконно будується чотири площадки і будівництво йде повним ходом. Нам потрібно вносити певні зміни, адже зараз пропозиція на ринку нерухомості починає перевищувати попит. Починають з’являтися підприємці, які не платять місту ні за земельну ділянку, ні інвестиційних внесків, тому формуються собі таку ціну і виходять на ринок поза конкуренцією. Це ламає і ринок, і правила гри. Ми з вами зобов’язані реагувати на це діями, а не скеровувати лише один одному листи», – зазначив Геннадій Васьків, заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань.

ДЖЕРЕЛО: http://city-adm.lviv.ua/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ