Відтепер державне й комунальне майно здаватимуть в оренду через інтернет

Тепер його здаватимуть в оренду на відкритих аукціонах через систему «Prozorro.Продажі».

Фото: ZIB.COM.UA

ФОТО: ZIB.COM.UA

Верховна Рада змінила систему оренди державного і комунального майна. Тепер його здаватимуть в оренду на відкритих аукціонах через систему «Prozorro.Продажі». Про це повідомляють на сайті видання Лівий Берег.

Відповідний законопроєкт ухвалили сьогодні, 3 жовтня, у другому читанні і в цілому 263 народні депутати. Його мета – подолання корупції у цій сфері; збільшення доходів від оренди, що може скласти 20-25%; спрощення пошуку необхідного приміщення; прозорість контролю з боку громадськості.

За словами співавторки законопроєкту Роксолани Підласої, велику кількість об’єктів у регіонах здають в оренду за непридатними цінами.

«У 11 областях органи місцевого самоврядування здають понад 40% площ за ціною – 1 гривня за квадратний метр. У Чернівецькій області – 74% площ держава здає за 1 гривню. Не знаю, благодійність це або корупція, але точно знаю, що підприємець, який орендує площі за тисячу гривень, не може конкурувати з тим, хто орендує за гривню», – каже вона.

Додамо, що станом на 1 липня 2019 року Фонд держмайна уклав понад 17 тисяч договорів оренди держмайна, і є ще 6 тисяч об’єктів, які можна здати в оренду. У місцевих органів влади немає єдиної статистичної інформації про фактичних орендарів і рівні орендні ставки, за якими комунальне майно передається у користування.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ