Вкладник відсудив 2,5 млн грн у скандального львівського забудовника «Рубікон»

Попередній договір купівлі-продажу квартири був нотаріально не посвідченим

Франківський районний суд Львова стягнув з компанії «Рубікон Інвест» 2,5 млн грн, сплачених на виконання попереднього договору купівлі-продажу квартири в ЖК Pictorial, а також забудовник має відшкодувати позивачу витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Як вказано в оприлюдненому в судовому реєстрі рішенні, до суду звернувся вкладник будівельної компанії «Рубікон Інвест» Юрій Єсіпов. ТОВ «Рубікон Інвест» входить до групи компаній ТзОВ БІК «Рубікон Груп», заснованої Тарасом Іваньом. У суді Юрій Єсіпов розповів, що у вересні 2022 року уклав з «Рубікон Інвест» попередній договір купівлі-продажу квартири (89,5 м2) у ще не збудованому ЖК і сплатив 2,5 млн грн. Мова йде про ЖК Pictorial на вул. Володимира Великого у Львові.

Позивач, посилаючись на статті 215, 216, 220, 657 ЦК України, зазначає, що цей договір є нікчемним, оскільки нотаріально не посвідчений. Він звернувся до суду, щоб стягнути з відповідача сплачені гроші на виконання попереднього договору купівлі-продажу квартири.

Справу розглянула суддя Марія Мартинишин. Вона розглянула усі надані суду матеріали та аргументи сторін.

«Враховуючи те, що гроші, як забезпечувальний платіж, були передані позивачем відповідачу за попереднім договором, який за формою не відповідає вимогам, встановленим законом до основного договору, оскільки не був нотаріально посвідченим, а отже в силу закону є нікчемним та не створює юридичних наслідків, суд приходить до висновку, що вказані кошти відповідач утримує без належної правової підстави, а тому вони підлягають поверненню позивачу», – вказано у рішенні суду.

Суддя задовольнила позов Юрія Єсіпова та зобов’язала «Рубікон Інвести» повернути йому 2,5 млн грн, а також відшкодувати 15 тис. грн на правничу допомогу та 11 тис. грн судових витрат. Рішення ще можна оскаржити.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ