Вибираємо новобудову
Крок 1: Мета інвестиції
Перш ніж починати пошуки квартири подумайте: а навіщо вона вам? Відповідь на це питання допоможе не тільки істотно звузити коло майбутніх пошуків, а й в деяких випадках навіть спонукати відмовитися від «первинки» на користь «вторинки» або приватного будинку.
Погодьтеся, вимоги до новобудови залежать від цілей її подальшого використання. Одна справа шукати квартиру, наприклад, збільшилася сім’ї – в цьому випадку важливо звертати увагу на такі аспекти оточення майбутнього житла, як екологія та наявність парків-скверів-дитсадків-поліклінік поблизу. В даному випадку заради гарної навколишньої інфраструктури та чистого повітря можна пожертвувати близькістю до метро і центру міста.
Зовсім інша справа – квартира під подальшу здачу. Зазначу, що підшукуючи квартиру, яку надалі планується здавати в оренду, ще до інвестиції бажано визначитися з портретом майбутнього орендаря: це повинен бути топ-менеджер або студент, одна людина, сім’я або взагалі незнайомі між собою люди, яким ви плануєте здавати кімнати. Візуалізація орендаря допоможе визначитися не лише з локацією, але і кімнатні майбутньої квартири.
Крок 2. Локація
Визначившись з метою інвестиції, можна починати думати про глобальне розташування майбутньої квартири. Звичайно, якщо квартира планується під подальшу оренду, то можна і просто інвестувати в «новобудову біля метро». Але якщо майбутня квартира придивляється «під себе», то оціните її місце розташування з точки зору близькості ваших основних «точок тяжіння»: роботи, місця проживання родичів і т.д.
Крок.3. Визначити фінансові можливості
Добре, коли грошей «кури не клюють» – можна вибирати майбутню квартиру, не озираючись на такі параметри, як ціна квадратного метра і загальна вартість квартири. На жаль, далеко не всі можуть собі дозволити подібну розкіш, тому дуже важливо розуміти, який бюджет вашої інвестиції.
Якщо, припустимо, бюджет інвестиції становить $ 20 тис., то в центральних районах шукати варіанти можна дуже довго. Ні, в кінцевому підсумку, напевно, навіть можна буде щось знайти – але шанс нарватися на шахраїв в цьому випадку вже дуже великий (всі ми пам’ятаємо де саме лежить безкоштовний або дешевий сир).
Багато забудовників пропонують інвесторам розстрочку, причому перший внесок може бути дуже невисоким – 10-20%. І спокуса заплатити спочатку трохи і потім потроху великий – сума першого внеску є, та й щомісячні платежі здаються цілком підйомними для вашого бюджету. Але тут важливо не переоцінити власну платоспроможність: не забувайте, що ціна неоплачених квадратних метрів має звичку рости – а з ними ростуть і платежі по розстрочці. Крім того, в житті іноді трапляються форс-мажори … Тому перш ніж починати «кастинг новобудов», має сенс тверезо зважити своє фінансове становище і перспективи, визначити суму, яку ви можете витратити на покупку квартири (з урахуванням першого внеску і платежів по розстрочці), потім відняти від неї 20% – і шукати квартири в цьому ціновому діапазоні.
Крок 4: Кастинг
Чітко розуміючи навіщо вам квартира в новобудові, де вона повинна знаходитися і скільки ви на неї ви можете витратити, можна приступати до вибору з конкретних варіантів. Сьогодні існує безліч агрегаторів нерухомості – з картами, зручним пошуком за різними параметрами і актуальними цінами.
Після того, як ваш пошук звузиться до десятка варіантів, має сенс до кожного з них придивитися уважніше. Якщо ви шукаєте квартиру для себе, то зверніть увагу на планування квартир. Якщо вибираєте майбутню квартиру для подальшої здачі, не полінуйтеся прорахувати прибутковість такої інвестиції – іноді, після вечора з калькулятором, з’являється привід задуматися про альтернативні варіанти вкладення коштів
Крок 5: Розвідка на місцевості
На зображенні будинок може виглядати прекрасним, квартира – зручною. Але на ділі все може обстоять зовсім по-іншому. Тому не полінуйтеся, і поїдьте на будмайданчик ЖК, що потрапили в ваш «шорт-лист». Оцініть реальну транспортну інфраструктуру, інфраструктуру поблизу, наявність по сусідству місць для перспективної забудови. Зайдіть в відділ продажів і відвідайте будмайданчик, щоб оцінити розмір прибудинкової території і стоянки, планування квартири, якість і швидкість будівництва. З’ясуйте все про ціни і їх динаміці, акції, знижки і подарунки. Візьміть копії дозвільної документації і пропонованого до підписання договору – щоб вдумливо вивчити ці документи або самостійно, або за допомогою юриста.
ДЖЕРЕЛО:https://gdevkievezhithorosho.com
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ