Вибираємо новобудову

Крок 1: Мета інвестиції
Перш ніж починати пошуки  квартири подумайте: а навіщо вона вам? Відповідь на це питання допоможе не тільки істотно звузити коло майбутніх пошуків, а й в деяких випадках навіть спонукати відмовитися від «первинки» на користь «вторинки» або приватного будинку.

Погодьтеся, вимоги до новобудови залежать від цілей її подальшого використання. Одна справа шукати квартиру, наприклад, збільшилася сім’ї – в цьому випадку важливо звертати увагу на такі аспекти оточення майбутнього житла, як екологія та наявність парків-скверів-дитсадків-поліклінік поблизу. В даному випадку заради гарної навколишньої інфраструктури та чистого повітря можна пожертвувати близькістю до метро і центру міста.

Зовсім інша справа – квартира під подальшу здачу.  Зазначу, що підшукуючи квартиру, яку надалі планується здавати в оренду, ще до інвестиції бажано визначитися з портретом майбутнього орендаря: це повинен бути топ-менеджер або студент, одна людина, сім’я або взагалі незнайомі між собою люди, яким ви плануєте здавати кімнати. Візуалізація орендаря допоможе визначитися не лише з локацією, але і кімнатні майбутньої квартири.

Крок 2. Локація
Визначившись з метою інвестиції, можна починати думати про глобальне розташування майбутньої квартири. Звичайно, якщо квартира планується під подальшу оренду, то можна і просто інвестувати в «новобудову біля метро». Але якщо майбутня квартира придивляється «під себе», то оціните її місце розташування з точки зору близькості ваших основних «точок тяжіння»: роботи, місця проживання родичів і т.д. 

Крок.3. Визначити фінансові можливості
Добре, коли грошей «кури не клюють» – можна вибирати майбутню квартиру, не озираючись на такі параметри, як ціна квадратного метра і загальна вартість квартири. На жаль, далеко не всі можуть собі дозволити подібну розкіш, тому дуже важливо розуміти, який бюджет вашої інвестиції.

Якщо, припустимо, бюджет інвестиції становить $ 20 тис., то в центральних районах  шукати варіанти можна дуже довго. Ні, в кінцевому підсумку, напевно, навіть можна буде щось знайти – але шанс нарватися на шахраїв в цьому випадку вже дуже великий (всі ми пам’ятаємо де саме лежить безкоштовний або дешевий сир). 

Багато забудовників пропонують інвесторам розстрочку, причому перший внесок може бути дуже невисоким – 10-20%. І спокуса заплатити спочатку трохи і потім потроху великий – сума першого внеску є, та й щомісячні платежі здаються цілком підйомними для вашого бюджету. Але тут важливо не переоцінити власну платоспроможність: не забувайте, що ціна неоплачених квадратних метрів має звичку рости – а з ними ростуть і платежі по розстрочці. Крім того, в житті іноді трапляються форс-мажори … Тому перш ніж починати «кастинг новобудов», має сенс тверезо зважити своє фінансове становище і перспективи, визначити суму, яку ви можете витратити на покупку квартири (з урахуванням першого внеску і платежів по розстрочці), потім відняти від неї 20% – і шукати квартири в цьому ціновому діапазоні.

Крок 4: Кастинг
Чітко розуміючи навіщо вам квартира в новобудові, де вона повинна знаходитися і скільки ви на неї ви можете витратити, можна приступати до вибору з конкретних варіантів. Сьогодні існує безліч агрегаторів нерухомості – з картами, зручним пошуком за різними параметрами і актуальними цінами. 

Після того, як ваш пошук звузиться до десятка варіантів, має сенс до кожного з них придивитися уважніше. Якщо ви шукаєте квартиру для себе, то зверніть увагу на планування квартир. Якщо вибираєте майбутню квартиру для подальшої здачі, не полінуйтеся прорахувати прибутковість такої інвестиції – іноді, після вечора з калькулятором, з’являється привід задуматися про альтернативні варіанти вкладення коштів

Крок 5: Розвідка на місцевості
На зображенні будинок може виглядати прекрасним, квартира – зручною. Але на ділі все може обстоять зовсім по-іншому. Тому не полінуйтеся, і поїдьте на будмайданчик ЖК, що потрапили в ваш «шорт-лист». Оцініть реальну транспортну інфраструктуру, інфраструктуру поблизу, наявність по сусідству місць для перспективної забудови. Зайдіть в відділ продажів і відвідайте будмайданчик, щоб оцінити розмір прибудинкової території і стоянки, планування квартири, якість і швидкість будівництва. З’ясуйте все про ціни і їх динаміці, акції, знижки і подарунки. Візьміть копії дозвільної документації і пропонованого до підписання договору – щоб вдумливо вивчити ці документи або самостійно, або за допомогою юриста.

ДЖЕРЕЛО:https://gdevkievezhithorosho.com