Виконком ЛМР узаконив уже збудовану 14-поверхівку на Масарика

14-поверхівку звели попри те, що Верховний суд скасував містобудівні умови та обмеження.

Фото: ЛУН

ФОТО: ЛУН

Виконком Львівської міської ради видав містобудівні умови та обмеження на зведення будинку на вулиці Струмок – Масарика, 7, який уже звели, але не ввели в експлуатацію. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 18 жовтня.

Містобудівні умови та обмеження на зведення будинку затвердили у 2014 року, втім Верховний суд їх скасував. За словами директорки юридичного департаменту ЛМР Гелени Пайонкевич, МУО скасували через те, що їх видавав департмент містобудування, натомість забудовник їх мав отримати за рішенням виконкому.

«Друга причина – це те, що у містобудівних умовах і обмеженнях не вказана відстань до садочка №167, що розташований поруч, і не обґрунтовано відповідність санітарним нормам і правилам. Третьою причиною є проблема з зонінгом», – каже Гелена Пайонкевич.

За її словами, коли у 2014 році видавали містобудівні умови, територія будівництва належала до зони багатоповерхової житлової забудови, а вже у 2016 році, коли затвердили зонінг Шевченківського району і коли вже почали будівництво, цю зону віднесли до дитячих дошкільних закладів.

«Це зробили або помилково або з інших причин. Я так розумію, що замовник містобудівної документації не вказав, що там уже є виділена земельна ділянка», – каже Гелена Пайонкевич.

На виконком прийшли також мешканці будинку та директорка садочку №167 Ольга Когут, яка зазначила, що до будівництва сусідня з садочком ділянка була звалищем, тож забудовник її лише впорядкував. Також вона додала, що тінь, яку тепер створює будинок, сприятливо впливає на будівлю дитсадка, адже створює затінок. Натомість як до цього сонячні промені прямо падали на кімнати відпочинку дітей.

Водночас активісти ГО «Народна дія Львів» кажуть, що будуючи ЖК в той час, як містобудівні умови суд скасував, є порушенням. Крім цього, навколо будинку не зможе проїхати пожежна техніка, а газова труба прокладена впритул до паркану дитсадка.

Вікторія Ейсмунт

ДЖЕРЕЛО

 
 
 

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ