ЯК МОЖНА РОЗШИРИТИ КІМНАТУ ЗА РАХУНОК ЛОДЖІЇ АБО БАЛКОНУ?

На своїй Facebook сторінці заступник Міністра регіонального розвитку Лев Ревазович Парцхаладзе  розповідає ЯК МОЖНА РОЗШИРИТИ КІМНАТУ ЗА РАХУНОК ЛОДЖІЇ АБО БАЛКОНУ.

Напевно у всіх, хто планує чи вже робить ремонт у квартирі, з’являється питання – чи об‘єднувати кімнату з лоджією або балконом? Адже таким чином можна збільшити житлові метри.

Ідея дійсно спокуслива, особливо якщо розмір житла не зовсім задовольняє ваших потреб.

Раніше для цього потрібно було отримувати дозвіл у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) і, чекати на нього інколи доводилось декілька місяців.
На даний час роботи з перенесення стін або перегородок у власному помешканні не потребують отримання спеціальних документів. Кабінет міністрів України затвердив оновлений перелік будівельних робіт, які не вимагають дозволів на їх проведення та введення в експлуатацію. (регламентується Постановою від 7 червня 2017 р. № 406 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/406-2017-п ).

АЛЕ‼️ Це можливо робити, якщо немає втручання в:
– несучі конструкції
– інженерні системи загального користування.
У інших випадках необхідно отримувати дозвіл на перепланування. Перелік необхідних документів визначається Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ) та/або ЦНАП.

Повертаючись до нашого питання зазначу, що спочатку необхідно зробити дві важливі речі:
– Демонтаж перегородки;
– Утеплення лоджії або балкону.

Перегородки діляться на декілька категорій. Їх роблять з цегли, каменю, дерева, бетонних плит.
У кожному випадку передбачено різний процес демонтажу. Він відрізняється кількістю етапів та тривалістю робіт.

1. Приступаємо до першого етапу – демонтажу
Перш за все, слід відключити комунікації: газ та електрику; воду і опалення; Інтернет, радіо й телебачення; каналізацію тощо.

Можуть знадобитися різні інструменти: від лому до бензопили. Молоток, болгарка, ножівка – все залежить від походження перегородки, але, в будь-якому випадку, починати розбирання стіни потрібно зверху. В першу чергу, з неї слід видалити всі декоративні матеріали. Навіть штукатурка не є винятком.

– Розбирати цегляну стіну слід, починаючи з центру ряду. Вибивають одну цеглину і послідовно розбирають кладку. При наявності двері, демонтаж починається з дверної перемички.

– Перегородки з картону або фанери, так само як і дерев’яні стіни доставляють мінімум клопоту. В останньому випадку достатньо скористатися болгаркою, але, якщо стіна зроблена каркасним способом, починати потрібно з демонтажу обшивки.

– Видалення бетонних перегородок є найбільш трудомістким процесом. Як правило, для цього потрібні перфоратор, болгарка та відбійний молоток. У перегородці по обидва боки проробляють глибокі штроби. Вони ділять стіну на однакові ділянки і суттєво полегшують роботу. Болгаркою ж зрізають арматуру, але демонтувати перегородку з високоміцного бетону можливо тільки за допомогою алмазного різання.

ВАЖЛИВО‼️‼️ Все будівельне сміття підлягає утилізації. Його суворо заборонено вивантажувати в звичайні контейнери. Подібна діяльність гарантує нарахування штрафу і зовсім не скасовує вивезення матеріалів.

2. Другий етап – утеплення лоджії або балкона, щоб використовувати додатковий житловий простір круглий рік. Як правило у нових будинках, зовнішнє утеплення вже зроблене. Тож подбати треба про внутрішнє.

Утеплювати можна за допомогою:
– Скловолокна. (має гарні звукоізоляцію та теплоізоляцію, але боїться вологи. Тож необхідно додатково витратитися на вологоізоляцію).
– Мінеральної вати ( має гарну теплоізоляцію. Але мінеральна вата здатна поглинати вологу, тому необхідно створювати якісну систему гідроізоляції)
– Пінопласту. (Зберігає цінне тепло і не деформується від сильних навантажень. Важить матеріал мало, завдяки чому він не буде створювати тиск на конструкції. Встановити його можна навіть без відповідного досвіду, оскільки все просто ілегко монтується. Однак пам’ятайте про те, що він має низьку пожаростійкість).
– Піноплексу. (Матеріал нового покоління. Теплопровідність матеріалу низька, що робить його використання доречним на лоджії. Поглинає звуки, що додасть комфорту. Не вбирає вологу. Не товстий, зберігає тепло).
– Пінополіуретану. (Не боїться вологи, морозів та різких змін температурного режиму. Гарний варіант для капітального утеплення балкона або лоджії, але його вартість вища).

Щоб перетворити утеплений балкон не тільки в чудове місце для відпочинку або роботи, а й вдало прикрасити їм інтер’єр необхідно ретельно продумати його дизайн і поєднання з характером усієї житлоплощі.

Мінімальна кількість предметів необхідних меблів, використання дзеркал і розсувних вікон, вибір світлих тонів стін і стелі візуально збільшать зоровий простір.
Залежно від ваших можливостей і потреб, балкон або лоджію можна перетворити в такі приміщення:
• робочий кабінет,
• дитячу кімнату,
• спортзал,
• кухонний куток,
• бібліотеку,
• гардеробну кімнату,
• розширену вітальню,
• спальне місце,
• зимовий сад або квіткову оранжерею

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ