Як слідкувати за ходом будівництва: досвід львівських забудовників

Головне питання для всіх, хто придбав квартиру ще на етапі будівництва – як слідкувати за ходом будівельних робіт. Це потрібно, аби знати, чи вкладається забудовник у визначені терміни. Для цього журналісти проаналізували можливості, які пропонують різні будівельні компанії Львова. Є кілька варіантів, як слідкувати за ходом будівництва, а саме: екскурсії на будівельний майданчик, онлайн-камери, щомісячні фото і відеозвіти, щотижневі фото і відеозвіти. Розглянемо переваги й недоліки кожного варіанту.

Екскурсії на будівництво

Судячи із сайтів львівських забудовників, така практика не дуже поширена. На це є кілька об’єктивних причин. По-перше, мова йде про безпеку людей, адже будівництво – об’єкт із підвищеними ризиками, тож кожна екскурсія має починатися детальним інструктажем та мусить проходити під пильним наглядом професіоналів. По-друге, це може заважати самому будівництву, бо на об’єкті крім будівельників будуть сторонні особи. По-третє, екскурсії (через дві попередні причини) не можна буде проводити надто часто, тому втрачається сама ідея контролю за ходом робіт.

А от безпосередньо слідкувати за ходом будівництва ріелтори радять в інший спосіб – онлайн.

Веб-камери у реальному часі

У цього способу слідкування за ходом будівництва є як беззаперечні переваги, так і суттєві недоліки. Перевага в тому, що можна у будь-який час доби оцінити загальний етап ведення робіт і те, чи взагалі вони проводяться взагалі. Але і недоліки такого способу дуже суттєві. По-перше, забудовники, які мають таку функцію, публікують трансляцію з майданчика із затримкою на добу (аби убезпечити себе від оприлюднення зайвої інформації, наприклад, про те, що щось пішло не так). По-друге, недолік полягає в узагальненості отриманої інформації. Зазвичай, забудовники розміщують камери по периметру будівельного майданчика, тож з відео можна оцінити лише загальний вигляд об’єкта – який поверх зведено, чи засклені вікна… і все. Переглядати трансляції з веб-камер можна на сайтах тих будівельних компаній, які пропонують таку опцію (розміщена на сторінці «Хід будівництва», або «Пряма трансляція з будівництва»). У Львові веб-камери мають близько 30% забудовників.

Але варто пам’ятати, що такий спосіб спостереження за ходом робіт не дає розуміння етапності будівництва – за годину чи навіть добу робіт прогрес не дуже помітний, тож може скластися враження, що роботи затягуються. А це точно не збереже нерви майбутнім власникам житла.

Щомісячний звіт

Щомісячний звіт дуже часто пропонують сайти-агрегатори пропозицій на ринку житлового будівництва. Слідкувати за звітами можна на сторінках відповідних об’єктів на сайтах «ЛУН», «Новобудови», «Дім РІА» тощо. Крім цього, щомісячні звіти пропонують майже всі будівельні компанії Львова.

На відміну від попередніх варіантів, тут вже можна побачити прогрес будівництва, а завдяки різним ракурсам (зокрема, фото та відео зсередини будівель) можна краще зорієнтуватися в ситуації. Недолік цього способу полягає в тому, що частота звітування занадто низька, тому інвестор може довгий час не здогадуватися про простій на будівництві чи сповільнення темпів робіт.

Щотижневий звіт

Такий варіант нерідко пропонують львівські забудовники, адже він добре себе зарекомендував: власники квартир можуть бачити поступовий прогрес у будівництві і при цьому не мають чекати цілий місяць на оприлюднення наступних фото чи відео.

 

ДЖЕРЕЛО: https://dyvys.info/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ