Юрист прокоментував введення параметричного методу в будівництві

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві № 1052 прийнято за основу. Законом передбачається внесення змін до Закону України «Про будівельні норми». Що саме це означає, Property Times розповів Тарас Бондаренко, юрист практики будівництва та нерухомості ЮФ TOTUM, член Конфедерації будівельників України.

Ключові зміни які передбачено законом:

БУЛО

– Відсутні методи регулювання.

– Нормування в будівництві фактично виконується розпорядчим методом (нормування шляхом поелементного опису об’єкта).

– Повноваження ЦОВ включають забезпечення гармонізації державних будівельних норм з відповідними міжнародними нормативними актами.

БУДЕ

– Поділ методів регулювання в будівництві на параметричний, розпорядчий та цільовий.

– Перевага в нормуванні віддається параметричному методу. (нормування шляхом встановлення цілей, параметрів безпеки та функціональності).

– Відсутність правових норм в державних будівельних нормах.

Зміни дозволять повноцінно застосовувати передові технології і матеріали в будівництві, зазначає Тарас Бондаренко.

Але юрист вважає, що існують й проблемні аспекти закону:

Законом встановлено, що перевага надається параметричному методу регулювання, але не визначено в яких саме випадках можна застосовувати інші методи, що породжує певну правову невизначеність. Враховуючи, що будівельні норми це нормативний акт, який є джерелом права, положення щодо відсутності правових норм в ДБН є некоректним.

Повноцінно оцінити дію закону можливо буде лише після розробки ДБН за новими методиками.

Не вбачається підстав для виключення повноважень ЦОВ щодо гармонізації державних будівельних норм з відповідними міжнародними нормативними актами.

Параметричний метод нормування у будівництві — спосіб формування вимог до об’єкта нормування у будівництві, який передбачає встановлення цілей та/або параметрів безпеки, функціональності та якості об’єкта нормування у будівництві (критерію, вимоги до експлуатаційної характеристики та/або її показників);

Розпорядчий метод нормування у будівництві — спосіб формування вимог до об’єкта нормування у будівництві, який передбачає поелементний опис об’єкта нормування у будівництві (встановлення рішення, конструкції, матеріалу, які не передбачають альтернатив);

Цільовий метод нормування у будівництві — спосіб формування вимог до об’єкта нормування у будівництві, який передбачає встановлення цілі та конкретних критеріїв оцінки технічних характеристик об’єкта нормування у будівництві.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ