За майже п’ять місяців війни в Україні ввели в експлуатацію 39 новобудов

З 24 лютого в Україні здали 39 новобудов. Найбільше — у Києві. Фото: «ЛУН Місто»

 

Починаючи з 24 лютого 39 новобудов України отримали сертифікати про введення в експлуатацію. Загалом за час війни ввели 385 тис. кв. м житла.

Згідно з даними ЛУН, рекордсменом стала Київська область, де в 6 житлових комплексів інвесторам запропонували 97 900 квадратних метрів житла.

На другому місці — Львівська область, де в самому Львові 8 житлових комплексів отримали сертифікати на 67 700 кв. м, а разом із 3 житловими комплексами в області ввели 88 900 квадратів.

На півдні, в Одеській області, введено в експлуатацію 29 800 кв. метрів у трьох житлових комплексах.

Останніми роками українські девелопери щорічно вводили в експлуатацію 9 — 10 млн кв. м житла.

Первинний ринок нерухомості: повільне відновлення

Кількість інвестиційних угод на первинному ринку все ще є відчутно нижчою за довоєнну навіть у «безпечних» регіонах. Проте забудовники намагаються повертатися до завершення будівництва своїх об’єктів в усіх областях, де наразі немає бойових дій, зазначив директор ЛУН із маркетингу Денис Суділковський.

«Держава також іде на поступки. Так, з 12 липня, згідно з постановою Кабінету міністрів № 722, на весь період воєнного стану та ще 3 місяці після нього дозволено вводити в експлуатацію будинки без виконання частини оздоблення фасадів і благоустрою території. Отже, отримати ключі від нового житла інвестори зможуть раніше, а саджати дерева, встановлювати лавки та дитячі майданчики забудовник буде вже паралельно з ремонтами у квартирах», — наголосив експерт.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ