Забудовники запропонували на викуп для переселенців понад 1600 квартир у 85 будинках

Львівська обласна військова адміністрація отримала від забудовників пропозиції щодо викупу для вимушених переселенців понад 1600 квартир, які розміщені у 85 будинках. Про це «Наші гроші. Львів» повідомили в департаменті економічної політики.

Передбачається, що це житло не передаватимуть у власність вимушеним переселенцям, вони користуватимуться ним тимчасово. Що робитимуть із нерухомістю після закінчення війни – ще невідомо. Наразі середня запропонована ціна забудовниками (а це вся Львівська область) становить приблизно 600 доларів/кв. м. Ціни залежать і від місця розташування, і від стану квартир.

Лише в п’ятницю, 29 квітня, уряд прийняв постанову про деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Нею передбачається зокрема і порядок викупу житла для тимчасового проживання переселенців.

Так, вартість придбання 1 квадратного метра загальної площі житла (з урахуванням всіх обов’язкових платежів, що сплачуються покупцем при придбанні житла) не повинна перевищувати граничну вартість. Цей показник – це опосередкована вартість спорудження житла за регіонами України, яку визначає Мінрегіон.

Згідно з наказом Мінгеріону від 17 лютого цього року, для Львівщини він становить 15960 грн за кв. м з ПДВ. Втім постанова вказує, що ця гранична вартість для обласних центрів, міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб та населених пунктів, які розташовані в районах, прилеглих до меж міст-обласних центрів може бути збільшена в 1,75 раза, а для інших населених пунктів — у 1,5 разаТобто гранична ціна, наприклад, для Львова може зрости до 27930 грн/кв. м.

Ймовірно, опосередкована вартість спорудження житла, яку визначає Мінрегіон, ще може зазнати змін, оскільки її розраховували ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Таким чином, і гранична ціна ще може зрости.

Наразі в департаменті економічної політики ще не знають, яку суму коштів з держбюджету виділять на придбання житла на Львівщині, а тому не ясно, скільки кватир вдасться придбати. Щодо виділення коштів з обласного бюджету поки що не йдеться, бо на це немає ресурсів.

Станом на 2 травня, на Львівщині з усіх областей, де не ведуть бойові дії, перебуває найбільше вимушено переміщених осіб – майже 224 тис.

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ