Активісти проти скандальної забудови

Чому Львівська міська рада двічі програла суд приватному забудовнику

Фото: Galnet:

Скандал довкола забудови у сквері на вулиці Горбачевського,19 у Львові тягнеться ще з 2019 року. Тоді Карпатське відділення Інституту геофізики вирішило збудувати на цій земельній ділянці житло з офісами та підземною стоянкою. Забудовникам місто запропонувало альтернативну ділянку, але інститут подав у суд і Львівська мерія двічі програла справу. У лютому 2020 року виконком повторно зупинив дію наказу про видачу містобудівних умов та обмежень. А 23 жовтня Львівський окружний адмінсуд відновив дію містобудівних умов і обмежень

У якому стані сквер на вулиці Горбачевського, 19 та як місцеві намагаються захистити зелену зону – дивіться у сюжеті нижче.

Тутешні мешканці до сьогодні виступають категорично проти забудови. Акцентують, і сквер, і довколишня забудова мають історичну цінність.

«Волонтери хотіли створити тут сквер відомих в Українінауковців. За свої гроші купили саджанці, хороші дерева. А вночі прийшли невідомі і понищили усі ці дерева. Ми намагались поспілкуватись із керівництвом Карпатського відділення Інституту геофізики, але жодної відповіді не отримали», – розповідає у коментарі Galnet тутешній мешканець Віто Надашкевич.

Зокрема, за адресою будівництва розташована вілла «Юлієтка», яку збудував і де проживав відомий архітектор Юліан Захаревич, але, як кажуть місцеві, останнім часом приміщення вілли використовували для комерційних цілей.

«25 років частину цієї вілли здають в оренду. Тут робили стоянку для машин, тобто земельну ділянку та віллу використовували, щоб отримати прибуток. Але це пам’ятка архітектури, а вони, незважаючи ні на що, хочуть тут будувати», – обурюється у коментарі Galnet місцева мешканка Тетяна Садовенко.

Фото: Galnet

Люди говорять, ця земельна ділянка не може використовуватисяпід будівництво житлового будинку, максимум – під наукову установу або дитсадок.

«Нам пообіцяли тут громадськийпростір або дитячий садочок. Ми дуже просили, щоб тут був дитячий садочок», – у коментарі Galnet Тетяна Садовенко

Натомість як пояснив у коментарі Galnet заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, вирішили на виконкомі, що на вулиці Горбачевського,19 буде екозона, а не багатоповерхівка.

«Ми неодноразово зустрічалися з мешканцями, проговорювали наші кроки. Ми подали у суд оскарження щодо попереднього рішення.Там однозначно повинен бути сквер, і нічого більше. Національна академія наук України має переглянути своє рішення і перестати вдаватися до девелоперської діяльності, не бути забудовником, а займатись наукою. Хочу додати, що чомусь цей інститут не бере участі у жодній із наукових програм і у нас є величезні претензії до керівництва цього інституту», – пояснює у коментарі Galnet Андрій Москаленко.

Фото: Galnet

Журналістці Galnet вдалося поспілкуватися із директором Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України Валентином Максимчуком.

«Ми маємо усі дозволи на будівництво, тому ми можемо будувати. Ситуація подається однобоко – вживають слово «будівництво», але забувають, що там є інші будівлі, які вимагають вкладення грошей. А там, згідно зпроектом, за рахунок інвестора має реставруватися частина будівлі, яка є пам’яткою архітектури. Але про це не говорять, тільки згадують про той будиночок, який має бути на 25 квартир, частина з яких – для членів нашого колективу».

І додає:

«Це наша земельна ділянка, вона належить академії наук.Яке до неї відношення мають пан Садовий і міська рада? Ще роки три тому мало розпочатись будівництво,мені пальців одної руки не вистачить, щоб порахувати скільки ми пройшли судів і виграли їх. І, до речі, міська рада із Садовим пробували відібрати цю ділянку ще вісім років тому, ще навіть нашого проєкту не було, але їм цього не вдалось зробити. Я підозрюю, що там нема такого сильного бажання простір мати, а проглядаються приватні інтереси», – ділиться з Galnet Валентин Максимчук.

Фото: Galnet

Як пояснила у коментарі Galnet членкиня громадської організації «Народна дія. Львів» Анна Білаківська, ситуація, яка склалася довкола скверу на вулиці Горбачевського, 19, це поширений корупційний метод, коли використовують державну землю в інтересах користувача.

«Очевидно, що керівництво отримає якийсь зиск від того, що вони свою землю віддають під забудову. Мешканці розуміють, якщо тут буде ущільнена забудова, то вона буде незаконною. Незаконна вона ще й через те, що це історичний ареал. Земля, на якій розташована пам’ятка архітектури,належить до земель історико-культурного призначення. На цій землі не можна так просто будувати все, що захочеться. Море порушень, тому, якщо наша влада на це заплющить очі, людям доведеться самим захищати свої права», – припускає у коментарі Galnet Анна Білаківська.

Фото: Galnet

Солідарна із нею ще одна членкиня громадської організації «Народна дія. Львів» Олеся Дацко. Жінка пояснює, у Львові подібним чином звели більше 50 будинків.

«У нас 50 або більше таких будинків, які забудувались під таким «соусом», де реально три-чотири квартири виділяли працівникам, а решта – продавали іншим людям як комерційну нерухомість. До прикладу, так роблять прокуратура, поліція та інші державні органи. У мене запитання: Чому ви не об’єднаєтеся і не збудуєте один будинок для працівників?».

І додає:

«Вважаю позов і поведінку міської ради тотальним популізмом, бо позов сформулювали таким чином, що він апріорі був програшним. Як на мене, починати треба із землі. Де Держгеокадастр? Де погодження від Міністерства культури? Чому Ліля Онищенко (начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР) не прописала, що ці землі історико-культурні? Вони зумисне займаються бездіяльністю, щоб і надалі дерибанити наш історичний Львів».

ДЖЕРЕЛО

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА     або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ 

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ