“Встановлені чіткі строки для забудовників для усунення недоліків, виявлених під час перевірок об’єктів будівництва”, – Зубков

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України почало закладати в державні будівельні норми поняття так званих “блакитних ліній”, які обмежують висотність забудови території в населених пунктах, передає УНІАН з посиланням на віце-прем’єр-міністра – голову Мінрегіону Геннадія Зубко.

“Ми готуємо запровадження “блакитних ліній” – сказав він.

За словами міністра, сьогодні в європейських країнах існують три обмежувальні лінії для будівництва нових будівель: червоні (існуючі та плановані межі територій загального користування, комунікації, дороги і так далі, – ред.), блакитні і зелені (визначають зелені зони, сквери, парки і зони відпочинку, які ніколи не можуть бути забудовані, – ред.), причому перші в Україні діють, а до впровадження останніх країна поки не готова.

“Я думаю, що це буде абсолютно актуально (впровадження обмеження висотності), оскільки у нас постійно ведуться розмови щодо висотності того чи іншого будинку, тієї чи іншої історико-заповідної зони, яка забудовується. І це було б також прозоро для інвестора, який би чітко розумів, що можна, а що не можна робити”, – сказав Зубко.

Віце-прем’єр наголосив, що перегляд застарілих ДБН і погодження відхилень перебувають у зоні особливої уваги Мінрегіону, і розпочата системна робота має наблизити цю сферу нормування до європейської.

«Сьогодні у нашій сфері компетенції чинними є 109 ДБН. З яких – 25 % вкрай застарілі і потребують перегляду. Минулого року Мінрегіон затвердив 13 ДБН. Цього року заплановано перегляд 22 ДБН, наступного року – ще 30. На кінцевому етапі затвердження ДБН щодо можливості проектування вбудованих у житлові будинки дитсадків та початкових шкіл та 360-й ДБН щодо унормування способу збору сміття з визначенням площ для контейнерів», — сказав урядовець.

Зубко зауважив, що в Україні впроваджено електронні послуги в будівництві та ліцензуванні і  надано вже більше 4200 таких послуг.

За його словами,  з метою недопущення зловживань органів контролю постановою уряду встановлені чіткі строки для забудовників для усунення недоліків, виявлених під час перевірок об’єктів будівництва.

ДЖЕРЕЛО: https://www.ukrinform.ua/

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ