“Встановлені чіткі строки для забудовників для усунення недоліків, виявлених під час перевірок об’єктів будівництва”, – Зубков

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України почало закладати в державні будівельні норми поняття так званих “блакитних ліній”, які обмежують висотність забудови території в населених пунктах, передає УНІАН з посиланням на віце-прем’єр-міністра – голову Мінрегіону Геннадія Зубко.

“Ми готуємо запровадження “блакитних ліній” – сказав він.

За словами міністра, сьогодні в європейських країнах існують три обмежувальні лінії для будівництва нових будівель: червоні (існуючі та плановані межі територій загального користування, комунікації, дороги і так далі, – ред.), блакитні і зелені (визначають зелені зони, сквери, парки і зони відпочинку, які ніколи не можуть бути забудовані, – ред.), причому перші в Україні діють, а до впровадження останніх країна поки не готова.

“Я думаю, що це буде абсолютно актуально (впровадження обмеження висотності), оскільки у нас постійно ведуться розмови щодо висотності того чи іншого будинку, тієї чи іншої історико-заповідної зони, яка забудовується. І це було б також прозоро для інвестора, який би чітко розумів, що можна, а що не можна робити”, – сказав Зубко.

Віце-прем’єр наголосив, що перегляд застарілих ДБН і погодження відхилень перебувають у зоні особливої уваги Мінрегіону, і розпочата системна робота має наблизити цю сферу нормування до європейської.

«Сьогодні у нашій сфері компетенції чинними є 109 ДБН. З яких – 25 % вкрай застарілі і потребують перегляду. Минулого року Мінрегіон затвердив 13 ДБН. Цього року заплановано перегляд 22 ДБН, наступного року – ще 30. На кінцевому етапі затвердження ДБН щодо можливості проектування вбудованих у житлові будинки дитсадків та початкових шкіл та 360-й ДБН щодо унормування способу збору сміття з визначенням площ для контейнерів», — сказав урядовець.

Зубко зауважив, що в Україні впроваджено електронні послуги в будівництві та ліцензуванні і  надано вже більше 4200 таких послуг.

За його словами,  з метою недопущення зловживань органів контролю постановою уряду встановлені чіткі строки для забудовників для усунення недоліків, виявлених під час перевірок об’єктів будівництва.

ДЖЕРЕЛО: https://www.ukrinform.ua/