Звернення Львівської політехніки до громадськості щодо будівництва по вулиці Академіка Лазаренка, 42 у Львові

Національний університет «Львівська політехніка» є замовником будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованим підземним паркінгом між гуртожитками Університету № 12 та № 13 (будівлі № 36 та № 38 по вул. Ак. Лазаренка у Львові). Будівлю зводять за адресою: м. Львів, вул. Ак. Лазаренка, 42, на земельній ділянці площею 6,7268 га, яка належить Університету на праві постійного користування, відповідно до Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серії ЛВ № 004812 від 21.02.2001 року, виданого на підставі ухвали № 474 від 27.01.2000 року народних депутатів Львівської міської ради.

ПЕРЕЛІК НЕЗАКОННИХ ЗАБУДОВ ТУТ

Як навчальний заклад четвертого – найвищого – рівня акредитації в системі вищої освіти України та один із найстаріших технічних закладів вищої освіти України та Східної Європи, Національний університет «Львівська політехніка» потребує значного розширення своєї навчальної бази, зокрема, збільшення кількості аудиторій, навчально-лабораторних приміщень, розвитку навчально-спортивної бази, створення відповідних соціально-побутових умов, які забезпечують організацію навчального процесу у відповідності зі сучасними стандартами вищої освіти. Крім того, значна кількість працівників Університету потребують покращення житлових умов і тривалий час перебувають у контрольних списках із отримання житла. Відтак, інтересам Університету відповідає збільшення кількості навчальних приміщень, а також забезпечення своїх працівників та членів їх сімей житлом, шляхом будівництва багатоквартирних житлових будинків.

Проте, з огляду на бюджетне фінансування державних вищих навчальних закладів, Університет не має достатньо необхідних коштів для розширення навчальної бази та здійснення будівництва житла. Враховуючи це, ще у 2006 році Національний університет «Львівська політехніка» на договірних засадах залучив інвестора та підрядника, що мали і мають на даний час можливість профінансувати й організувати будівництво відповідних об’єктів, уклавши з ними Договір на будівництво навчального, навчально-спортивного та житлового комплексу, який погоджений Міністерством освіти і науки України. Згідно з умовами цього договору, інвестор та підрядник зобов’язалися збудувати на окремих земельних ділянках, які перебувають в постійному користуванні Національного університету «Львівська політехніка», студентський навчально-спортивний комплекс та/або навчальний корпус та/або студентський гуртожиток та/або комплекс багатоквартирних житлових будинків із подальшою передачею Університету, за визначеною формулою, частину квартир для його працівників.

Одним із таких об’єктів будівництва, за Договором на будівництво від 2006 року, є багатоквартирний житловий будинок із вбудованим підземним паркінгом по вул. Ак. Лазаренка, 42.

Територія планованої забудови – це старе асфальтне покриття, вільне від будь-яких об’єктів благоустрою, у тому числі дитячих та спортивних майданчиків, ігрових майданчиків, скверів тощо, довкола – застарілі елементи ландшафту.

Проектом будівництва передбачено спорудження сучасного багатоповерхового житлового будинку із облаштуванням зон відпочинку для мешканців різного віку, зокрема для наймолодших мешканців – дитячий майданчик із високоякісним травмобезпечним покриттям, а для школярів, молоді та дорослих – спортивний майданчик, вуличні тренажери, турніки, лавочки для відпочинку тощо.

Тож благоустрій прилеглої території та її ландшафтний дизайн дасть можливість мешканцям цього будинку і розташованих поруч гуртожитків, знайти собі заняття до душі та внесе затишок і новизну застарілій території. Передбачений вбудований підземний паркінг розрахований на необхідну кількість машино-місць, що дозволить уникнути скупчення автомобілів у житловому кварталі.

Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає, що для реалізації наміру забудови належної земельної ділянки її користувач повинен отримати містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва, які діють до завершення будівництва, а також документ, що дає право на виконання цих робіт. Відтак, Національний університет «Львівська політехніка» належним чином виконав відповідні вимоги законодавства України та отримав Містобудівні умови й обмеження забудови земельної ділянки на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованим підземним паркінгом за адресою: м. Львів, вул. Ак. Є. Лазаренка, 42, що затверджені наказом департаменту містобудування Львівської міської ради № 236 від 31.07.2013 року, а також із урахуванням встановлених ними вимог, розроблено проектну документацію на будівництво за цією будівельною адресою.

Зазначена проектна документація з отриманням позитивного висновку пройшла експертизу щодо міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо доступності осіб із обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, пожежної та техногенної безпеки, екології, охорони праці й енергозбереження.

4 квітня 2017 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала Національному університету «Львівська політехніка» дозвіл на виконання будівельних робіт № ІУ115170941050, із яким можна ознайомитися на офіційному сайті Держархбудінспекції України в розділі «Реєстр дозвільних документів».

З огляду на те, що віднедавна частина мешканців гуртожитків, що розташовані неподалік від місця забудови, поширюють недостовірну інформацію щодо запланованого будівництва по вул. Ак. Лазаренка, 42, Національний університет «Львівська політехніка» запевняє громадськість, що будівництво багатоквартирного житлового будинку за будівельною адресою: м. Львів, вул. Ак. Лазаренка, 42 (між гуртожитками № 12 та № 13) здійснюватиметься в правовому полі з виконанням усіх передбачених законодавством України передумов для початку будівництва та з дотриманням встановлених Державними будівельними нормами вимог щодо організації будівництва та планування території. Щоб уникнути спричинення будівництвом будь-якої шкоди навколишній території та сусіднім гуртожиткам, які перебувають на балансі Університету, зведення будинку супроводжуватиметься технічним наглядом та контролем фахових експертів.

Також Університет створить відповідну комісію, якій доручать провести технічне обстеження гуртожитків Львівської політехніки № 12 та № 13, в тому числі їхнього фундаменту, на предмет просідання, тріщин, можливих пошкоджень конструкцій тощо, а також виявлення і запобігання можливого впливу будівництва на прилеглі території.

Окрім того, до завершення будівельних робіт на об’єкті будівництва здійснюватимуть геотехнічний моніторинг гуртожитків № 12 та № 13, що перебувають на балансі Університету, із залученням на договірних засадах відповідних спеціалістів. Цей моніторинг проводитимуть у вигляді натурних спостережень за станом основ фундаменту несучих стін та перекриття з метою виявлення деформації (найменших змін негативного характеру) для будівель гуртожитків, такі як: просідання фундаменту, розширення тріщин у несучих стінах, збільшення нахилу частин будівель гуртожитків тощо.

Національний університет «Львівська політехніка» переконаний, що інформація, поширена в інтернеті щодо зауважень до будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Ак. Лазаренка, 42 в м. Львові, є тільки прикрим непорозумінням, що спричинене недостатньою поінформованістю громадськості та осіб, які її поширюють, про передумови та обставини проведення будівництва.

Повідомляємо громадськість, що Національний університет «Львівська політехніка» та відповідальний за виконання робіт генпідрядник – на даний час – ТОВ «ДЕВЕЛОПМЕНТ-СІТІ» – завжди відкриті до розгляду конструктивних пропозицій, зауважень та побажань мешканців сусідніх до об’єкта будівництва гуртожитків щодо запланованого будівництва та готові прийняти компромісне рішення, що задовольнятиме інтереси усіх сторін.

ДЖЕРЕЛО: http://lp.edu.ua

Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за  посиланням:  ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА   або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ