Назва проекту: ЖБ на Калнишевського
Адреса: м. Львів, вул. Калнишевського, 13
Район: Львівська обл.
Забудовник: НОВІ БУД
Нерухомість: житлова новобудова
Клас: еліт
ЗАМОВНИК: гр. Сикоцинська Л.В., ТОВ «КОМПАНІЯ «НОВІ БУД»
ПРАВО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ:
– Вид права: Право власності
– Підстава: Витяг з реєстру прав власності № 97448869 від 15.09.2017 р.
– Цільове призначення: для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку
– Кадастровий номер: 4610136300:06:013:0027
МІСТОБУДІВНІ УМОВИ ТА ОБМЕЖЕННЯ:
– Тип вихідних даних: Рішення № 849 від 22.09.2017 року
– Реквізити: https://www8.city-adm.lviv.ua/
ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ НА БУДІВНИЦТВО:
– Вид дозвільного документа: Дозвіл на будівельні роботи
– Реквізити: № ЛВ 112180820866 від березня 2018 р.
ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЮРИСТА
Інформація отримана з відкритих джерел та/або офіційних повідомлень органів державної влади та місцевого самоврядування.У разі виявлення неточностей просимо повідомити: https://azuz.org.ua/nasha-adresa/
«НОВІ БУД»
(м.Львів, вул. Калнишевського, 13)
Дозвільна документація:
- Право на виконання будівельних робіт:
- Замовник будівництва – гр. Сикоцинська Л.В., ТОВ «КОМПАНІЯ «НОВІ БУД».
- Генеральний підрядник – ТОВ «КОМПАНІЯ «НОВІ БУД»»
- Дозвіл ТОВ «КОМПАНІЯ «НОВІ БУД», гр. Сикоцинська, Л.В. на будівельні роботи № ЛВ 112180820866 від березня 2018 р.
- Категорія складності – СС2
- Ліцензія Генпідрядника на будівельні роботи:
- Електронна ліцензія ТОВ «КОМПАНІЯ «НОВІ БУД» за № 2013038948 .
- Містобудівні умови та обмеження:
- Затверджені Рішенням виконкому № 849 від 22.09.2017 року Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво гр. Сикоцинською Л.В. багатоквартирного житлового будинку з вбудованим підземним гаражем зі знесенням існуючих споруд на вул. Калнишевського П., 13
- Земельна ділянка:
- Вид права – право власності
- Кадастровий номер земельної ділянки – 4610136300:06:013:0027
- Обмеження в користуванні земельною ділянкою, заборона на відчуження чи іпотека – інформація потребує перевірки.
- Необхідно додатково проаналізувати:
- Наявність/відсутність кримінальних проваджень учасників процесу будівництва;
- Технічні умови на підключення комунікацій;
Інструмент інвестування:
Відповідно до пакету документів, що пропонуються Забудовником до підписання, залучення коштів на будівництво Об’єкту здійснюється шляхом укладення Попереднього договору купівлі – продажу.
Відповідно до ст. 635 Цивільного кодексу України Попереднім є договір, сторони якого зобов’язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.
Законом може бути встановлено обмеження щодо строку (терміну), в який має бути укладений основний договір на підставі попереднього договору.
Істотні умови основного договору, що не встановлені попереднім договором, погоджуються у порядку, встановленому сторонами у попередньому договорі, якщо такий порядок не встановлений актами цивільного законодавства.
Така схема продажу нерухомості при зведенні нового об’єкту будівництва прямо не передбачені законодавством (ст. 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність»). Однак вказаний механізм інвестування в житлове будівництво прямо не заборонений законом. Предметом даного договору є обов’язок Сторін укласти в майбутньому Основний договір купівлі – продажу нерухомого майна в чіткій відповідності до усіх умов та положень попереднього договору із зазначенням виду нерухомого майна – квартири, її номера, загальної проектної площі та місцем розташування (поверх, блок тощо).
Попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору, а якщо форма основного договору не встановлена, – у письмовій формі. Оскільки Основний договір купівлі-продажу, відповідно до положень статті 657 Цивільного кодексу України, укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню, то Попередній договір купівлі – продажу нерухомого майна також необхідно посвідчувати нотаріально.
Продавцем Об’єкту нерухомості виступає юридична особа – компанія забудовник. Відповідно до п.1.4. наданого Продавцем проекту Попереднього договору, право укладати попередні та основні договори купівлі – продажу та інші правочини щодо багатоквартирного житлового будинку з Покупцями надане ТОВ «КОМПАНІЯ «НОВІ БУД» за Договором інвестування від 23.01.2018 року.
Основні переваги такого інструменту фінансування:
- Простота даного виду договорів мінімізує кількість договорів, необхідних для здійснення інвестиції – такий договір відразу передбачає орієнтовну вартість нерухомого майна, його проектні характеристики, передбачає здійснення забезпечувального платежу, а також інші істотні умови, які в майбутньому продублюються в Основному договорі.
- Нотаріальне посвідчення такого виду договорів – є додатковою гарантією отримання Покупцем придбаної нерухомості
- мінімізується ризик подвійних продажів об’єктів нерухомості.
Основні ризики / недоліки:
- неможливо повернути інвестовані кошти в повному обсязі в разі розірвання договору;
- забудовник має право залучати кошти для будівництва до моменту отримання необхідної дозвільної документації;
- відсутність будь-якого контролю над фінансовими потоками залучених коштів з боку державних органів;
- додаткові витрати на нотаріальне посвідчення Договору та інші обов’язкові адміністративні оплати.
- можливість нецільового використання інвестицій.
На що звернути увагу:
- на відповідальність Сторін за порушення виконання своїх зобов’язань
Розділ 4 наданого Забудовником проекту попереднього договору передбачає відповідальність Сторін за невиконання чи неналежне виконання умов Договору.
П.4.4. проекту Попереднього договору зазначає, що у випадку невиконання, неналежного виконання Стороною 2 (Покупцем) зобов’язання щодо сплати забезпечувального платежу, порушення Стороною 2 (Покупцем) зобов’язання щодо укладення Основного договору, Сторона 1 (Продавець) має право відмовитись від укладення Основного договору зі Стороною 2, розірвавши в односторонньому порядку цей Договір, а сплачені Стороною 2 кошти забезпечувального платежу на протязі 30 робочих днів з дня розірвання повертаються Стороні 2 за вирахуванням 10% від загальної суми забезпечувального платежу.
П.4.5. зазначає, що у випадку безпідставної, необґрунтованої відмови Сторони-1 від укладення Основного договору, неукладення Основного договору протягом строку, більш як 60 днів з дня, визначених договором, сталося з вини Сторони-1, то вона зобов’язується протягом 20 робочих днів з дня порушення зазначеного зобов’язання повернути Стороні-2 фактично сплачених забезпечувальний платіж у валюті, в якій такий платіж був отриманий Стороною-1
- на обов’язок оплати нотаріального посвідчення Основного та Попереднього договору.
Згідно п.5.4. попереднього договору обов’язок сплати за нотаріальне посвідчення Попереднього договору та Основного договору, а також послуг нотаріуса покладається на Сторону 2 (Покупця)
Додаткового аналізу потребує:
- репутація суб’єктів будівництва
- досвід будівництва подібних об’єктів;