Назва проекту: ЖК Комфорт Плюс
Адреса: с. Дубляни, вул. Володимира Великого, 5
Район: Львівська обл.
Забудовник: Дублянський будівельник
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на будівництво
Введення ЖК в експлуатацію
Схеми фінансування
Договір переуступки прав та обов'язків за договором купівлі-продажу майнових прав
Майнове право — це будь-які права на майно, відмінні від права власності. До майнових прав відносяться: права володіння, права розпорядження, права користування, специфічні права та права вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але засвідчує правомірність отримати право власності на нерухомість або інше майно в майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не прописаний в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування в житлове будівництво, але не заборонений. На основі договору покупець отримає майнові права, а коли будинок здадуть в експлуатацію та присвоять поштову адресу — права власності.
Додатковий ризик для покупця в тому, що на практиці акт прийому-передачі прав укладають з покупцем після введення об’єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульовано.
Згідно ч. 2, ст. 656 Цивільного кодексу, форма договору купівлі-продажу майнових прав обов’язково повинна бути письмовою. А ось у нотаріуса такий договір можна не завіряти.
Зміна сторони до договору купівлі-продажу майнових прав
Наприклад, ви хочете купити квартиру, але у забудовника квартир вже немає. У таких ситуаціях квартири можуть бути у інвесторів, які хочуть ці квартири перепродати.
При перекупці ви домовляєтеся з інвестором та забудовником про зміну сторони, а потім підписуєте 3-х сторонній договір переуступки прав та обов’язків до договору купівлі-продажу майнових прав. Договір може бути 2-х стороннім, але потрібно отримати письмову згоду продавця (забудовника). Таке право передбачено законом в ст. 512 Цивільного кодексу України.
Зміну сторони в зобов’язанні оформляють письмово та з обов’язкової згоди боржника — продавця (інвестора) за договором про купівлю-продаж майнових прав. Якщо в договорі передбачена інша схема зміни сторони, тоді змінюють за вказаною в договорі схемою.
Особливості:
- інвестору не потрібно платити додаткові гроші третім особам за участь в реалізації проекту;
- немає податкового навантаження;
- держава не реєструє майнові права на квартиру — недобросовісний забудовник може влаштувати подвійний перепродаж;
- ризик залучення коштів забудовником для будівництва до отримання дозвільної документації;
- немає контролю грошових потоків з боку держави;
- ризик можливості нецільового використання інвестицій.
На що звернути увагу:
- На умови договору: момент передачі майнових прав, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок і підстави для розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін та ін.
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!