Назва проекту: ЖК Панорамний
Адреса: м. Львів, вул. Під Голоском, 17
Район: Львівська обл.
Забудовник: Не визначений
Термін оренди земельної ділянки закінчився
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на будівництво
Судові справи та перевірки
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ “Омега-Львів” до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання протиправним акта індивідуальної дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2021 року адміністративний позов задоволено повністю.
Визнано протиправною та скасовано постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові № 45-м від 24.03.2021 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2021 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2021 року.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06 квітня 2022 року апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові залишено без задоволення.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2021 року – без змін.
Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 31 травня 2024 року клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023140000001177, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.3, 4 ст.190 КК України задоволено.
Накладено арешт на об`єкт незавершеного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 , який розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 4610137500:07:003:0020, що полягатиме у позбавленні права на відчуження та вчинення будь-яких реєстраційних дії зі вказаним об`єктом незавершеного будівництва.
Схеми фінансування
Договір переуступки прав та обов'язків за договором купівлі-продажу майнових прав
Майнове право — це будь-які права на майно, відмінні від права власності. До майнових прав відносяться: права володіння, права розпорядження, права користування, специфічні права та права вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але засвідчує правомірність отримати право власності на нерухомість або інше майно в майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не прописаний в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування в житлове будівництво, але не заборонений. На основі договору покупець отримає майнові права, а коли будинок здадуть в експлуатацію та присвоять поштову адресу — права власності.
Додатковий ризик для покупця в тому, що на практиці акт прийому-передачі прав укладають з покупцем після введення об’єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульовано.
Згідно ч. 2, ст. 656 Цивільного кодексу, форма договору купівлі-продажу майнових прав обов’язково повинна бути письмовою. А ось у нотаріуса такий договір можна не завіряти.
Зміна сторони до договору купівлі-продажу майнових прав
Наприклад, ви хочете купити квартиру, але у забудовника квартир вже немає. У таких ситуаціях квартири можуть бути у інвесторів, які хочуть ці квартири перепродати.
При перекупці ви домовляєтеся з інвестором та забудовником про зміну сторони, а потім підписуєте 3-х сторонній договір переуступки прав та обов’язків до договору купівлі-продажу майнових прав. Договір може бути 2-х стороннім, але потрібно отримати письмову згоду продавця (забудовника). Таке право передбачено законом в ст. 512 Цивільного кодексу України.
Зміну сторони в зобов’язанні оформляють письмово та з обов’язкової згоди боржника — продавця (інвестора) за договором про купівлю-продаж майнових прав. Якщо в договорі передбачена інша схема зміни сторони, тоді змінюють за вказаною в договорі схемою.
Особливості:
- інвестору не потрібно платити додаткові гроші третім особам за участь в реалізації проекту;
- немає податкового навантаження;
- держава не реєструє майнові права на квартиру — недобросовісний забудовник може влаштувати подвійний перепродаж;
- ризик залучення коштів забудовником для будівництва до отримання дозвільної документації;
- немає контролю грошових потоків з боку держави;
- ризик можливості нецільового використання інвестицій.
На що звернути увагу:
- На умови договору: момент передачі майнових прав, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок і підстави для розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін та ін.
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
У Львові спалахнув скандал із ЖК Панорамний. Що не так із комплексом
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!