Як купити квартиру, яка зростатиме в ціні
Партнерська публікація
Олена Міщанчук
Рієлторка з 16-річним стажем роботи та директорка АН “Істейт-Ексклюзив”
Тарас Цибульський
Комерційний директор компанії “Ваш Дім”
Яке житло з часом дорожчатиме?
Олена: “На вартість нерухомості впливає багато чинників: коливання долара, стан в країні, попит. Львів в цьому плані має багато переваг, адже в місті багато студентів, айтішників, туристів та молодих людей, що мріють сюди переїхати. Це створює попит на квартири.
Звичайно, не можна однозначно заявляти, що нерухомість буде чи не буде дорожчати. Якщо житло якісне і не має аналогів, воно не втратить у вартості, адже це статусна нерухомість, якої мало у Львові”.
Тарас: “Станом на зараз у Львові будують понад 3000 новобудов. Проте обрати житло, яке вартуватиме вкладених коштів та з часом зростатиме у ціні – виклик. В будинках, які збудовані з якісних та перевірених матеріалів, з облаштованим благоустроєм – все нове та продумане. Клієнти отримують не лише омріяну квартиру, а і інфраструктуру: паркування, дозвілля, можливість погуляти, дитячі та спортивні майданчики тощо. Саме таке житло, орієнтоване та створене для людини, з часом дорожчатиме”.
Чому вигідно вкладати гроші в нерухомість?
Олена: “Це вигідна інвестиція, яка не сильно втрачатиме у вартості в разі продажу. А якщо здавати квартиру в оренду, можна отримувати дивіденди та навіть заробляти собі пенсію”.
Тарас: “Сьогодні ми маємо найнижчу ціну первинного житла, яка лише може бути. Нерухомість в Україні дорожчатиме, тому що собівартість будівництва зростає, матеріали використовуються недешеві, ціна людської праці також зростає, відповідно це все впливатиме на формування ціни на первинне житло.
Якщо проводити паралель з Європою, ціни на первинне житло там вже значно зросли. До прикладу, якщо аналізувати будинки, з одного сегменту по якості та використаним будівельним матеріалом, в нас один м2 коштує від 900$, в той час як у Польщі – 2 000€, а в Австрії – 5 000 – 8 000€.
Однак, важливо обирати проєкти, які в далекій перспективі залишатимуться вартісними, а не перетворяться у чергову незручну багатоповерхівку”.
1. Обирай житло в новобудові
Тарас: “Переваги первинного ринку — це нові будинки, нова інфраструктура, нові мережі. Мешканці найближчі 10-15 років можуть не хвилюватись щодо функціонування та не витрачатимуть гроші на ремонт.
Крім цього, у новобудовах використовують сучасні технології. Архітектори, проєктуючи будинок, проводять технічні розрахунки згідно з новими нормами енергоощадження. Таким чином при будівництві використовують новітні та якісні матеріали, аби будинки відповідали нормам сьогодення”.
Олена: “У нових будинках, окрім нових комунікацій, покращене планування. Така квартира буде набагато зручнішою, ніж житло, збудоване надцять років тому”.
2. Шукай чесного забудовника
Тарас: “Досвід, надійність, реалізовані проєкти, якість, можливість побачити фізично збудовані будинки — ось найважливіші чинники, на які потрібно звертати увагу, обираючи забудовника. Спроєктовані фото майбутніх новобудов – це ще далеко не збудований будинок. Тому дуже круто, коли можна прийти та побачити реалізований проєкт забудовника, адже тоді можна оцінити, наскільки він старається виконати обіцянку. І планування, яке початково було лише на папері – подвір’я без машин, правильна відстань між будинками, достатня кількість паркомісць – дійсно реалізоване в житті.
Головне — не зв’язуватися з компаніями, які виникли “вчора”. Потрібно проаналізувати досвід, оглянути успішно реалізовані проєкти. Зараз в інтернеті є можливість отримати відгуки від реальних мешканців, що вже живуть у квартирах від обраного забудовника.
Цікавий факт: зараз на ринку з’явилося багато непрофільних компаній. Вони раніше займалися продажем пиломатеріалів, облицювальними роботами тощо, а тепер пішли у будівництво не маючи досвіду, людського ресурсу та потужностей. До таких забудовників потрібно ставитись з обережністю”.
Олена: “Завжди потрібно слідкувати, чи забудовник вчасно будує та здає проєкти та за чиї кошти він будує — за свої чи гроші покупців квартир. Якщо все гаразд і забудовник не залежить від коштів покупців — тоді він надійний. І обов’язково потрібно переконатись, що у забудовника є всі дозвільні документи на будівництво. Інакше згодом виникне багато проблем, коли гроші витрачені, а заселитись у квартиру немає можливості”.
ЖК “Ваш Дім” на Пасічній
3. Зверни увагу, скільки часу будується будинок
Тарас: “Висока швидкість будівництва — показник досвіду та достатньої кількості фінансування. Красиві фото майбутніх будинків та реальність може сильно відрізнятись. Не варто довіряти забудовникам, які мали проєкти, що тягнулись кілька років”.
Олена: “Обов’язково потрібно звернути увагу на матеріал зовнішніх стін, місцеположення будинку, навколишню інфраструктуру та планування квартири. Це найголовніші чинники, які формують ціну”.
Тарас: “Важливо, щоб при будівництві використовували якісні та перевірені матеріали: європейські та українські торгові марки. Якщо забудовник використовуватиме неперевірені будівельні матеріали – мешканці постійно зіштовхуватимуться з проблемами та ремонтами. Наприклад, в будівництві краще використовувати керамоблоки та цеглу. Це хороший теплоощадний матеріал, завдяки якому мешканці зможуть економити на опаленні. При купівлі вікон варто слідкувати, щоб віконні блоки відповідали стандартам та мали подвійний склопакет.
Також потрібно правильно обирати фурнітуру, адже від якості матеріалу залежить довговічність речей. Для покриття даху, наприклад, добре використовувати мембрану. Це еластичний та сучасний матеріал, який служить від 50-ти років.
Забудовнику обов’язково потрібно витримувати такі показники, як нормативна щільність населення на один гектар. Не перевантажувати місце забудови, а залишати територію біля будинку, на якій мешканці зможуть гуляти та відпочивати. Забудовнику обов’язково потрібно витримувати такі показники, як нормативна щільність населення на один гектар. Не перевантажувати місце забудови, а залишати територію біля будинку, на якій мешканці зможуть гуляти та відпочивати. Дотримуватись достатньої кількості паркомісць – будувати підземні паркінги та надавати паркомісця для загального користування.
До прикладу, наша компанія обирає лише перевірені матеріали для закупівлі, які ми апробували на інших ринках та побачили, що вони працюють. Ми працюємо з топ-5 світових компаній, які виготовляють найякісніші ліфти. Як правило, надаємо перевагу новинкам ринку, які ще ніхто не використовував. Окрім будівництва, для нас також важливо вкладатись у вартісну інфраструктуру: якісні дитячі майданчики з усім інвентарем та травмозахисним покриттям.
Показово, коли працівники компанії обирають житло збудоване ними. Ми, наприклад, всі живемо в наших будинках. Починаючи з першого, збудованого на Пасічній. Ми знаємо, що будуємо, на якому рівні та з якою якістю, тому довіряємо тим матеріалам, які обираємо. Деякі працівники навіть переїхали з протилежно інших житлових районів, де живе більшість їхніх родичів та знайомих просто тому, що не могли обрати будинки сумнівної якості”.
“Ваш дім” – український забудовник, що працює на ринку нерухомості з 2002 року. Компанія займається проєктуванням, будівництвом та реалізацією масштабних житлових, інфраструктурних, комерційних проєктів.
Входить до одного з найбільших українських бізнес-холдингів OKKO Group. У 2017 році компанія здобула перше місце на конкурсі Ukrainian Urban Awards в номінації “Житлова архітектура” та отримала нагороду European Property Awards 2017-2018.
“Ваш дім” має успішно реалізовані проєкти у Львові, Івано-Франківську, Мукачеві та Ужгороді.
Фото: “Ваш дім”
Додатково повідомляємо, що на базі Асоціації західноукраїнських забудовників розпочала роботу юридична консультація, що БЕЗКОШТОВНО надає відповідну правову допомогу та інформацію загального характеру, необхідну потенційним покупцям квартир. Таку консультацію Ви можете отримати, заповнивши заявку за посиланням: ЗАПИТАТИ У ЮРИСТА або завітавши до нас в офіс, попередньо домовившись про зручну для Вас дату та годину за тел. 097-399-46-43.Також Ви можете отримувати всі новини про діяльність нашої Асоціації та цікаву інформацію у сфері будівництва, приєднавшись до нашої сторінки у соціальній мережі Facebook за посиланням https://goo.gl/SpzutJ