Назва проекту: ЖК Парус City
Адреса: м. Львів, вул. Кульпарківська
Район: Львівська обл.
Забудовник: Парус Development
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на підготовчі роботи
Документи на будівництво
Введення ЖК в експлуатацію
Судові справи та перевірки
10.07.2019 року в Львівський окружний адміністративний суд надійшов позов від Державної авіаційної служби України до ПП «Укртесколор», ТОВ «Парус сіті», ДАБІ України, Виконавчого комітету Львівської міської ради, в якому Позивач просив зобов`язати ПП «Укртесколор», ТОВ «Парус Сіті» виконати рішення Державіаслужби від 05 квітня 2019 року № 211, від 17 травня 2019 року № 213; зобов`язати ПП «Укртесколор», ТОВ «Парус Сіті» знести самочинне будівництво за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 93 кадастровий номер земельної ділянки 4610136900:07:001:0024;
визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Львівської міської ради в частині не погодження об`єкта будівництва за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 93, кадастровий номер земельної ділянки 4610136900:07:001:0024, та зобов`язати вчинити дії щодо погодження вищезазначеного будівництва; визнати протиправними дії виконавчого комітету Львівської міської ради щодо видачі містобудівних умов та обмежень, затверджених рішенням від 30 березня 2018 року № 344, та скасувати їх;
визнати протиправними дії Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо видачі дозволу на будівельні роботи від 11 грудня 2018 року №ІУ 113183451930, та скасувати його.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2020 року було закрито провадження у справі, вимоги позивача – не задоволено
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2020 року ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2020 року залишено без змін.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2020 року ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2020 року залишено без змін.
Позивач 23 жовтня 2020 року подав до Верховного Суду касаційну скаргу на вищезазначені судові рішення, у якій просить про їх скасування, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду Верховного суду від 04.11.2020 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Державної авіаційної служби України на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2020 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2020 року по справі №1.380.2019.003438
Постановою Касаційного адміністративного суду Верховного суду від 03 березня 2021 року справа № 1.380.2019.003438
Касаційну скаргу Державної авіаційної служби України – задоволено.
Ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 10.06.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21.09.2020- скасовано.
Справу направлено до Львівського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 07 липня 2021 року справа № 1.380.2019.003438
Заяву Державної авіаційної служби України сторін про відмову від позовної заяви, – задоволено повністю.
Закрито провадження у справі за позовом Державної авіаційної служби України до Приватного підприємства «УКРТЕСКОЛОР», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького», Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів: Приватного підприємства «Р.О.М.Б.», Приватного акціонерного товариства «Львівський завод залізобетонних виробів №1», Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АУКЦІООНИЙ ЦЕНТР З ПРОДАЖУ АКТИВІВ ТА МАЙНА БАНКРУТІВ», Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛТУМ» про зобов`язання вчинити дії.
- У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Схеми фінансування
Договір купівлі-продажу деривативу + договір купівлі-продажу майнових прав
Для залучення коштів на будівництво покупець укладає 2 договори: договір купівлі-продажу цінних паперів (деривативу) з інвестиційним фондом або компанією з управління активами та договір купівлі-продажу майнових прав з замовником будівництва.
Договір купівлі-продажу майнових прав укладають після виконання покупцем грошових зобов’язань за договором купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових документів (деривативу). Дериватив — стандартний документ, який засвідчує право та / або зобов’язання придбати або продати в майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах згідно з пп. 14.1.45 Податкового Кодексу України.
Предмет договору купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових документів — це форвардний контракт. Форвардний контракт — це двостороння цивільно-правова угода за стандартною (типовою) формою, яка зобов’язує особу в майбутньому придбати або продати базовий акт в певний час та на певних умовах з фіксацією ціни продажу при укладенні контракту.
Продаж форвардного контракту запевняють (реєструють) у товарній біржі. Згідно ч.2, ст. 656 Цивільного кодексу, форма договору повинна бути обов’язково письмова, а ось у нотаріуса можна не завіряти. Договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт нерухомості, який покупець укладає із замовником будівництва — це підстава для вступу у власність майнових прав за відповідним актом. Коли будинок введуть в експлуатацію та присвоять поштову адресу, покупець отримає те, за що заплатив за договором.
Особливості:
- складна у створенні та обслуговуванні схема залучення коштів дає додаткові гарантії покупцеві;
- інвестору не потрібно платити третім особам для реалізації проекту;
- зменшена податкове навантаження на забудовника відбивається на ціні об’єкта інвестицій;
- мінімізується ризик подвійних продажів об’єктів нерухомості;
- у разі розірвання договору купівлі-продажу майнових прав існує ризик неповернення інвестицій в повному обсязі — наприклад можуть не повернутися ті гроші, які були витрачені за договором купівлі-продажу деривативу;
- забудовник може витрачати гроші для будівництва до отримання необхідної дозвільної документації;
- немає контролю над фінансовими потоками залучених грошей інвесторів з боку держави або керуючих;
- гроші можуть витрачати не за призначенням.
На що звернути увагу:
- На умови договору: матеріальна відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва та укладення основного договору, порядок та підстави розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін та ін. В основному, максимально захищені права забудовника, а не інвестора, тому необхідно уважно вивчити договір та внести відповідні зміни.
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На відсутності обмежень на підписання договорів.
Приймання квартир в ЖК Парус CITY
Парус Development святкує 2 роки
«Ми робимо Україну унікальною» або як ЖБК «Парус» задає тренди на ринку нерухомості
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!