Назва проекту: ЖК Pictorial
Адреса: м. Львів, вул. Володимира Великого, 2-А
Район: Львівська обл.
Забудовник: Rubicon Group
Будівництво зупинено
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на підготовчі роботи
Документи на будівництво
Судові справи та перевірки
03.08.2018 головними інспекторами будівельного нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури і містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 27.07.2018 № 954, на підставі довідки про результати документальної перевірки від 23.07.2018 та направлення на проведення позапланової перевірки від 27.07.2018 № 64-мб/пз, проведено позапланову перевірку Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради.
За результатами перевірки складено акт перевірки № 64-мб від 03.08.2018, відповідно до якого прийнято рішення № 64-мб від 07.08.2018 про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на будівництво спортивно-рекреаційного комплексу з житловими одиницями, підземним паркінгом та об’єктами громадського призначення на вул. Володимира Великого, 2-А, які затверджені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 06.07.2018 № 721.
Не погоджуючись із даним рішенням, Замовник будівництва 05.02.2019 року звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту ДАБІ у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення про скасування МБУіО.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від від 27.05.2019 року позовні вимоги Замовника будівництва задоволено повністю, визнано протиправним і скасовано рішення Департаменту Державної архітектурно- будівельної інспекції у Львівській області від 07.08.2018 № 64 – мб “Про скасування містобудівних умов та обмеження для проектування об’єкту будівництва на будівництво спортивно-рекреаційного комплексу з житловими одиницями, підземним паркінгом та об’єктами громадського призначення на вул. Володимира Великого, 2-А”, які затверджені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 06.07.2018 № 721
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2019 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 травня 2019 року у справі № 1.380.2019.000591 за адміністративним позовом Приватного підприємства “Озерна алея” до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – виконавчий комітет Львівської міської ради про визнання протирпавним і скасування рішення.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2019 року заяву Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про вжиття заходів забезпечення позову задоволено частково.
Заборонено Приватному підприємству «Озерна алея» виконувати будівельні роботи з будівництва спортивно-рекреаційного комплексу з житловими одиницями, підземним паркінгом та об`єктами громадського призначення на вул. Володимира Великого, 2-А у м. Львові.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03 січня 2020 року клопотання Приватного підприємства «Озерна алея» про скасування заходів забезпечення позову задоволено.
Скасовано вжиті ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2019 заходи забезпечення позову щодо заборони Приватному підприємству «Озерна Алея» виконувати будівельні роботи з будівництва спортивно-рекреаційного комплексу з житловими одиницями, підземним паркінгом та об`єктами громадського призначення на вул. Володимира Великого, 2-А у м. Львові.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2020 року апеляційну скаргу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області задоволено.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 травня 2019 року скасовано та прийнято постанову, якою в задоволенні позову Приватного підприємства «Озерна Алея» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – виконавчий комітет Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення відмовлено.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду від 10 березня 2020 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Приватного підприємства «Озерна Алея» на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2020 року у справі за позовом Приватного підприємства «Озерна Алея» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, – виконавчий комітет Львівської міської ради, про визнання протиправним і скасування рішення, з підстави, передбаченої пунктом 1 частини четвертої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постановою Касаційного адміністративного суду від 23 червня 2020 року касаційну скаргу Приватного підприємства «Озерна Алея» – задоволено.
Постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2020 року – скасовано.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 травня 2019 року – залишено в силі.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2020 року відкрито провадження у справі за позовом Боженка О. до Департамента ДАБІ у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області від 07.08.2018 № 64-мб, яким скасовані містобудівні умови та обмеження від 06.07.2018 № 721.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 06 травня 2020 року зупинено дію рішення Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області від 07.08.2018 № 64-мб, яким скасовані містобудівні умови та обмеження від 06.07.2018 № 721 до набрання законної сили судовим рішенням у справі.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2020 року апеляційну скаргу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській обл. на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 06 травня 2020 року про забезпечення позову залишено без задоволення, а вказану ухвалу суду без змін.
Згідно інформації, що міститься у відкритих реєстрах судової влади України відкрито кримінальне провадження, відомості щодо якого 16.08.2022 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022141380000931, ознаками кримінальних правопорушень,передбачених ч. 4 ст. 190 (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), ч. 5 ст. 191(Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою), ч. 2 ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненою у великому розмірі)
Схеми фінансування
Попередній договір купівлі-продажу квартири з юридичною особою
До введення будинку в експлуатацію та присвоєння поштової адреси майна юридично немає, тому укладають попередній договір. За попереднім договором сторони зобов’язуються протягом певного строку укласти основний договір на умовах, встановлених попереднім договором, про що говорить ст. 635 Цивільного кодексу України.
Попередній договір підписують з юридичною особою — організацією, яка представляє забудовника. Укладання попередніх договорів купівлі-продажу не прописано в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але не заборонено. Відповідно до частини 1 статті 635 Цивільного кодексу України, попередній договір купівлі-продажу потрібно укладати в письмовій формі та бажано завірити у нотаріуса.
Особливості:
- проста схема залучення коштів — всього 1 договір;
- ризик залучення коштів забудовником для будівництва до отримання дозвільної документації;
- такі договори зазвичай нотаріально посвідчуються, але не підлягають державній реєстрації, тому з боку держави відсутній контроль за можливістю повторного перепродажу;
- держава, керуючі та інші органи не контролюють фінансові потоки залучених коштів;
- ризик можливості нецільового використання інвестицій з-за відсутності контролю над юридичною або фізичною особою;
- при укладанні попереднього та основного договорів потрібно сплатити до 2% податків + витрати на нотаріальні послуги;
- труднощі в отриманні судового захисту — навіть при 100% оплаті і побудованому будинку не можна визнати право власності на квартиру до підписання основного договору;
- можливі непередбачені ризики для покупця у випадку, якщо Основний договір не є додатком до Попереднього договору (покупець не ознайомлений з положеннями Основого Договору).
На що звернути увагу:
- На умови договору: момент передачі прав власності, матеріальну відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва, порядок і підстави розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін і ін.;
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
На досвід будівництва подібних об’єктів; - На повноваження підписантів;
- На обмеження при підписанні договорів.
Львівська міськрада відсудила в скандального забудовника майже 108 тис. грн боргу
Боротьба за контроль: Конфлікт і банкрутство «Рубікон Груп» – Що чекає на інвесторів і майбутнє проєктів?
Хто насправді займається рейдерством у львівській компанії “Рубікон груп”?
Групою осіб було незаконно захоплено ТОВ «БУДІВЕЛЬНО- ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «РУБІКОН ГРУП», з метою розкрадання коштів покупців житлової та комерційної нерухомості, а також приховання доказів своїх злочинів
У Ратуші відбулася зустріч щодо складної ситуації з будівництвом житла на вул. Володимира Великого, 2А
У «Львівській мрії» пообіцяли, що ніхто з вкладників не залишиться із нічим
Забудовник спростував інформацію Львівської міської ради щодо повторного продажу квартир на вул. Володимира Великого
«Ми хочемо попередити мешканців, що на вул. Володимира Великого, 2А можливе шахрайство та подвійний продаж квартир»
Суд відновив містобудівні умови на будівництво скандального ЖК «Львівська мрія»
Забудовнику зняли заборону виконувати будівельні роботи на Володимира Великого, – ухвала суду
Львів поділяють на 28 підрайонів. Що це означає і як вплине на забудову
“Львівська мрія”: замість спортивно-оздоровчого комплексу забудовник зводить 16-поверхівку
У Львові замість спортивного комплексу зводять 16-поверховий житловий будинок
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!