Назва проекту: ЖК Медовий Сад
Адреса: м. Львів, вул. Пасічна, 90а
Район: Львівська обл.
Забудовник: MS Bud
Замовник
Генпідрядник
Право землекористування
Підстава
Кадастровий номер
Містобудівні умови та обмеження
Документи на підготовчі роботи
Документи на будівництво
Схеми фінансування
Договір купівлі-продажу деривативу + договір купівлі-продажу майнових прав
Для залучення коштів на будівництво покупець укладає 2 договори: договір купівлі-продажу цінних паперів (деривативу) з інвестиційним фондом або компанією з управління активами та договір купівлі-продажу майнових прав з замовником будівництва.
Договір купівлі-продажу майнових прав укладають після виконання покупцем грошових зобов’язань за договором купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових документів (деривативу). Дериватив — стандартний документ, який засвідчує право та / або зобов’язання придбати або продати в майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах згідно з пп. 14.1.45 Податкового Кодексу України.
Предмет договору купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових документів — це форвардний контракт. Форвардний контракт — це двостороння цивільно-правова угода за стандартною (типовою) формою, яка зобов’язує особу в майбутньому придбати або продати базовий акт в певний час та на певних умовах з фіксацією ціни продажу при укладенні контракту.
Продаж форвардного контракту запевняють (реєструють) у товарній біржі. Згідно ч.2, ст. 656 Цивільного кодексу, форма договору повинна бути обов’язково письмова, а ось у нотаріуса можна не завіряти. Договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт нерухомості, який покупець укладає із замовником будівництва — це підстава для вступу у власність майнових прав за відповідним актом. Коли будинок введуть в експлуатацію та присвоять поштову адресу, покупець отримає те, за що заплатив за договором.
Особливості:
- складна у створенні та обслуговуванні схема залучення коштів дає додаткові гарантії покупцеві;
- інвестору не потрібно платити третім особам для реалізації проекту;
- зменшена податкове навантаження на забудовника відбивається на ціні об’єкта інвестицій;
- мінімізується ризик подвійних продажів об’єктів нерухомості;
- у разі розірвання договору купівлі-продажу майнових прав існує ризик неповернення інвестицій в повному обсязі — наприклад можуть не повернутися ті гроші, які були витрачені за договором купівлі-продажу деривативу;
- забудовник може витрачати гроші для будівництва до отримання необхідної дозвільної документації;
- немає контролю над фінансовими потоками залучених грошей інвесторів з боку держави або керуючих;
- гроші можуть витрачати не за призначенням.
На що звернути увагу:
- На умови договору: матеріальна відповідальність сторін, чіткі терміни завершення будівництва та укладення основного договору, порядок та підстави розірвання договору та повернення коштів, права та обов’язки сторін та ін. В основному, максимально захищені права забудовника, а не інвестора, тому необхідно уважно вивчити договір та внести відповідні зміни.
- На наявність необхідного пакета дозвільної документації на будівництво;
- На репутацію суб’єктів будівництва;
- На досвід будівництва подібних об’єктів;
- На повноваження підписантів;
- На відсутності обмежень на підписання договорів.
ДІМ БЕЗ ПРАВИЛ
ДІМ БЕЗ ПРАВИЛЖК "Медовий сад" та "Карамель", що у Львові на вулиці Пасічній жахаючий приклад того, як забудовникам новобудів глибоко "начхати" на сусідів-старожилів. Якщо ви відмовляєтесь продавати свій особняк з ділянкою, тоді вас просто можуть взяти в кільце з багатоповерхівок. А далі вже ваші проблеми… бігайте, стукайте, скаржіться… Ніхто не почує, бо вже всюди домовленості! Так сталося в даному випадку. Будинок, де вже протягом багатьох років проживає сім'я оточили зі всіх сторін бетонними стінами. Куди дивилися міська влада, контролюючі органи? Як так могло статися? Чесно кажучи, місто дійсно було проти цієї забудови. Але зовсім недовго. За кілька місяців думка змінилася. І містобудівні намалювали і дозволи повидавали… Хоча перед тим і сам мер і пан Чаплінський в один голос стверджували, що будова – незаконна…. Яким чином так швидко змінюється думка в наших можновладців? Та що робити людям, які постраждали від нашестя забудовника дивіться в новому виску передачі.«Дім без правил» – це цикл програм розслідувань про незаконні забудови, в якій ми виводимо на чисту воду недобросовісних забудовників та безвідповідальних чиновників.Нові випуски – щосуботи о 20:00 з повтором щонеділі о 12:00 та щосереди о 08:30 на 4 КАНАЛ.
Опубліковано Олена Живко Вівторок, 3 грудня 2019 р.
Отримати безкоштовну консультацію юриста
Залиште ваші контакти та отримайте безкоштовну консультацію по даній новобудові абсолютно безкоштовно!